Mama’s little goat

Originál od BORN-IN-2002


Rychle jsem opustil dům, abych vyzvedl syna ze školy. Dopravou jsem projížděl docela rychle, v cestě mi stálo jen pár červených světel. A když jsem zrovna na jednom čekal, všiml jsem si té ženy..

Nevím, jak dlouho tam stála a zírala na mě, ale jakmile jsem se na ní podíval, nemohl jsem od ní odtrhnout zrak. Usmívala se jako maniak a zatímco na mě jednou rukou mávala, tou druhou hladila malého kluka vedle ní po vlasech. Chlapeček, pravděpodobně její syn, na sobě měl vytahané hnědé oblečení a černou kozí masku. Byl to dost divný kostým a navíc, kdo nosí kostýmy mimo Halloween?

Také mával a koukal se na mě přes tu znepokojivou masku, ale vypadalo to, že je to mávání nepřirozené a nucené,. Oči té ženy mě jakoby provrtávaly skrz naskrz a já psychicky cítil, jak mě tím pohledem jakoby zmražuje na místě. Ani nemrkala. Cítil jsem se jako nahý a extrémně nervózní. A ty klukovo oči, Bože, ty jeho oči jakoby prosily o pomoc. Žena začínala být nervózní, její mávání bylo s každou sekundou rychlejší.

Odvrátil jsem zrak. Z nějakého důvodu mě to doopravdy vyděsilo. Musel jsem se odtamtud dostat. Když se po době, co mi připadala jako věčnost, objevila zelená, okamžitě jsem zmizel. Ani jsem se neopovážil podívat zpět.

Myslel jsem si, že neexistovalo nic děsivějšího než ten pocit, který jsem měl pod pohledem té ženy a jejího syna. Ale pak jsem se dostal do školy a řekli mi, že tu můj syn není. Údajně ho vyzvedla moje manželka.

Ale já nemám manželku.

Dali mi vzkaz, který jim svěřila s tím, aby se dostal do mých rukou. Neexistují slova, která popisují pocit, který jsem měl, když jsem si ho přečetl.

,, A neříkej, že jsem ti nedala šanci říct sbohem.“

7 komentářů: „Mama’s little goat

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s