Temná strana Redditu

Píšu strašně ráda o Deep webu a o příšerných věcech, co se na něm odehrávají, ale kupodivu nemusíte chodit moc daleko, abyste se dostali k věcem, které vás traumatizují do konce života.

Ohledně redditu mám rozpolcené pocity – na jednu stranu na něm strašně ráda trávím čas, čtu si o zajímavých věcech a je možnost s přes některé subreddity i celkem rozšířit obzory. Na druhou stranu se zde najdou skupiny lidí, které aktivně podporují Hitlerovo ideály, muži, co jsou přesvědčeni o tom, že ženy by neměly volit a měly zůstat doma jen jako pomůcka na znásilnění a dokonce i pedofilové.

Posty, které vám zde ukážu byly jedny z nejznepokojujících, co jsem kdy četla. Ať už jde o nechutnost, pocit strachu i navození pocitu, že svět není tak bezpečný, jaký se doposud zdál. 


1) Behind the bookshelf

„Momentálně přebývám v domě mého kamaráda.. Ukážu vám proč.“

Uživatel, který tohle pověsil na reddit popisuje, jak se jen tak s bratrem pošťuchoval a náhodou jeho bratr drcl do knihovny, která se najednou otevřela.

Když se podívali, co bylo za ní, objevili točité schodiště, které, jak si původně mysleli, nevedlo nikam.

Ale jakmile sešli dolů, objevili dřevěný průchod. Dostatečně velký na to, aby se jím protáhl člověk.

Sešli dolů a objevili toto:

To, co je na zemi, jsou údajně obaly od halloweenského cukroví, které měl uživatel v tašce. Někdo se musel vkrást do jeho batohu a vyndat to. Někdo bydlel v jejich domě, za jejich stěnami. A neměli o tom ani ponětí.

Toto poté našli mezi věcmi po nezvaném návštěvníkovi:

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.


2) The Whistler

19. prosince 2015, se na /r/askreddit objevila otázka „Co je ta nejděsivější věc, co se vám kdy DOOPRAVDY stala?“

Jistý uživatel pod nickem bingbong1234 se zde svěřil o svém prapodivném zážitku s „člověkem“, kterého nazývá The Whistler.

Poprvé se s záhadnou bytostí setkal, když mu bylo 8 let. Venčil pozdě večer s matkou psa podél nedalekého lesa, když tu najednou uslyšel zahvízdání. Bylo slabé a nejdřív se mu zdálo jako ptačí, ale když se opakovalo dál a dál, bylo jasně poznat, že je lidské.

Pamatuje si údajně, že jeho matka to zaslechla také. Okamžitě se jí obličej zkřivil hrůzou, popadla ho za ruku a táhla pryč.

O dva roky později se situace opakovala. Opět venčení psa, opět stejné děsivé pískání. Dva tóny, linoucí se ze křoví u cesty.Jakmile to uslyšel, utíkal tak rychle, jak mu nohy stačily. Na dlouho hvízdání ustalo a na zapomněl na to.

Minulé léto ale byl na Den nezávislosti se svojí přítelkyní u řeky Missouri, aby si vychutnali pohled na ohňostroje, které společně s hřměním blížící se bouře, tvořily mystickou atmosféru. Zatímco šla jeho přítelkyně do auta pro pivo a ostatní věci, posadil se do trávy, aby si vychutnal pohled, když tu najednou uslyšel zapískání.

Na řece, asi dvacet metrů od břehu, plul kajak. Byla to jediná „loď“ ve dohledu, přestože policie všechny objekty na vodě odvolala.

Postava na kajaku měla údajně klobouk, a jakmile ho spatřila, přestala pádlovat a začala pískat přímo na něj. Byla to melodie z dětství.

Muž vstal a začal na záhadnou postavu řvát, co je zač, ale ta jen pokračovala v pískání, dokud se neotočila o 180 stupňů a neodplula z dohledu. Naštěstí byl vyděšený muž kameraman, takže postavu i děsivé pískání nahrál na kameru.

Reddit se mohl zbláznit. Objevily se lidé, kteří tuhle melodii zaslechli také, dokonce se i objevila jedna legenda z Venezuely, takzvaný El Silbon (The Whistler), který měl údajně takto varovat člověka před nadcházející smrtí.

Nejzajímavější na něm je, že nosí široký klobouk.


3) Sleep as Android

Jistá žena přišla na reddit s velmi znepokojující nahrávkou. Používala aplikaci „Sleep as Android“, která má údajně zlepšovat úroveň spánku. Jedna z věcí, kterou tahle appka svedla, bylo nahrávání zvuků, které během spánku vydáváte, třeba kašlání, chrápání, převalování..

Jednoho večera spala v posteli se svým synem, který se bál tmy. Další ráno jako vždycky chtěla záznam opět vymazat, ale všimla si, že v jeden moment toho bylo na nahrávce zaznamenáno více, než normálně.

Poslechla si to a well.. zde máte, co poté uslyšela. (ČISTÁ, ČITELNĚJŠÍ VERZE)

Pokud jste to nezaznamenali, jsou zde slyšet dva hlasy. Jeden tenčí, druhý hluboký, i na muže, takže je vyloučeno, že hlas patřil ženě, nešlo o její povídání ze spaní. Lidé se domnívají, že uslyšeli něco jako:

První hlas – „What are you doing?“ – „Co to děláš?“

Druhý hlas – „Nothing.“ – „Nic.“ / „I am pissed off“ – „Jsem naštvaný.“

*chvilka křupání/neidentifikovaných zvuků*

Druhý hlas„That’s them.“ – „To jsou oni.“


4) Visitor

Žena byla celkem otrávená tím, že jí mobil neustále upozorňoval, že kamera, která zachycovala návštěvníky před jejími dveřmi, detekovala pohyb. Kdykoliv se totiž podívala do záznamu, nikdo venku nebyl.

Myslela si, že to byl jen potulný pes, nebo chodec, který byl zachycen senzorem. Po mnoha upozornění během noci vše ustalo. Ale ve čtyři ráno se znova objevilo upozornění.

Žena tentokrát rychle zkontrolovala kameru a zjistila, že před jejími dveřmi je návštěvník.

Poznámka: Jesus christ, tohle obličej mě po projetí redditového postu pronásledoval CELOU ZASRANOU NOC, VIDĚLA JSEM TO VŠUDE, DOPÍČI, PROČ SI TOHLE ČTU V JEDNU RÁNO


5) Worst way to die

Okay, tohle není strašidelné ve svém slova smyslu, ale brzy pochopíte, že aby vás něco znepokojilo, nemusí to být duch nebo černá postava v rohu pokoje.

Jistý post na redditu pojednával o tom, jaký je podle lidí nejhorší způsob smrti. Objevily se věci jako pohřbení zaživa, upálení, dokonce i neslavný případ muže, kterému koňský penis poranil orgány, na což poté zemřel… (Ne.. nevyhledávejte to prosím.)

A bylo zmíněno jméno Johna Jonese. Jeho jméno by nikdo pravděpodobně v novinách ani nepostřehl, ale pokud byste se ponořili více do toho, co vedlo k jeho smrti, zabolelo by vás u srdce.

John Jones byl obyčejný muž, měl ženu, roční dcerku a očekával v březnu dalšího roku další dítě. O všechno přišel, když se vydal na prozkoumávání jeskyně Nutty Putty.

Snažil se prodrat neprozkoumanou částí jeskyně, ale v jednom bodě se zasekl a nemohl se dostat ven. Měl sevřenou hruď a nemohl pořádně dýchat, natož se nějakým způsobem vyhrabat zpět. Nejhorší na tom bylo to, že byl hlavou dolů. A tekutiny se mu přelévaly pomalu do jeho plic.

Do záchranné akce se zapojilo přes 130 lidí, ale ani zkušení záchranáři mu nedokázali pomoct. Aby ho dostali z místa, museli by mu zlomit nohy. 

Ale kdyby tak udělali, šok a bolest by už tak traumatizované tělo zabila ještě rychleji.

Johnovi nezbývalo nic jiného než čekat na svůj osud.

Dali k němu zařízení, díky kterému posledních 26 hodin svého života mohl komunikovat se svojí rodinou. Údajně se sešla celá rodina, která mu zazpívala písně a povídala si s ním o krásných okamžicích, které zažili společně, dokud nenastalo z jedné strany ticho.

Johnovo tělo je dodnes uvízlé v útrobách jeskyně Nutty Putty a pravděpodobně se ho nikdy nepodaří vytáhnout ven kvůli řádnému pohřbu.

14 komentářů: „Temná strana Redditu

 1. ta čtyřka….ten obrázek…..do píííííííííííčíííííííííííííí, já se bóóóóóóóóójíííííííííííííííííím!
  PS: Jen tak dál

  To se mi líbí

 2. Sakra, ta melodie co píská ten „Whistler“ je mi hrozně povědomá. Vím, že ji odněkud znám. Ale za boha si nemohu vzpomenout odkud, zařadit ji. Ale je to takové uklidňující. Tedy nevím jak pro ostatní, ale na mne to tak působí.
  PS: Super blog. Jeden z mých oblíbených. 🙂👍🏻

  To se mi líbí

 3. Teprve nedávno jsem se z poslouchaní creapypast dostal k čtení. Od toho dne neuplyne noc kdy bych nebyl na tomto blogu a nečetl si před spaním tyhle krátké horory. A konečně jsem zažil ten užásný pocit noveho uploadu. Právě jsem na brigádě a kvůli tobě mi to utíká. Děkuji

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s