Dear Wife, There are Some Things You Will Never Realize

Originál od Hayong

Možná sis toho nevšimla, ale v ten den, kdy si vešla do kavárny, ve které jsem pracoval, všichni přestali s tím, co dělali a podívali se na tebe. Měla jsi ta modrá sluchátka a růžovou šálu, uvázanou okolo svého štíhlého krku, se kterou si vypadala tak roztomile..

Možná sis nevšimla, ale měl jsem pocit, že se rozpustím, když si mi řekla svoji objednávku a usmála si se. Podlomila se mi kolena. Možná proto jsem zakopl, když jsem ti šel ke kávovaru udělat capuccino. Zaculila si se na mě, zasmála se a já měl díky tomu pocit, že mám u tebe šanci.

Když si opustila kavárnu se třemi dalšími lidmi, zase jsem ten pocit naděje ztratil. Snad si tedy dokážeš představit, jak překvapený jsem byl, když si mě, když jsem tě potkal při procházce po městě, pozvala na rande.

Po první schůzce jsem si byl jistý tím, že tě miluji. A z toho pohledu, co si na mě upírala, jsem měl pocit, že ty mě také. Po bezmála 2 letém randění jsem věděl, že podstupuji veliký risk, když jsem si před tebe klekl a zeptal se tě, jestli si mě nevezmeš. Možná sis toho nevšimla, ale v ten okamžik, co si mi řekl ano, jsem mohl umřít šťastný s myšlenkou na to, že můj život byl konečně perfektní.

Možná sis toho nevšimla, ale když si mě po půl roce manželství začala bít, začal jsem upadat do deprese. Měl jsem pocit, že tě ztrácím, a po roce, kdy to pokračovalo, jsem si byl jistý, že jsem tě nadobro ztratil. Po nocích, kdy si ty byla venku, jsem já hlídal naši dceru a viděl v ní to, co si i ty kdysi byla. Málem jsem z toho zešílel. Možná jsem i na nějakou dobu šílený byl.

Ten den, kdy jsem se vzbudil a spatřil tě jít po schodech s cizím mužem, nezachoval jsem se tak, jak bych měl. Řekl jsem ti, že se z toho dostaneme. Že budu pro tebe něco více. Ty si mi slíbila, že mi budeš věrný a já zase, že budu tou nejlepší verzí sama sebe. Během pár dalších měsíců jsem se cítil zase šťastně. Byla si doma, když jsem přišel z práce a vypadalo to, že se zase dostáváš blíže naší dceři.

Měl jsem vědět, že to byla jen zástěrka. Hrála si to na mě a tajně si hromadila peníze, aby si utekla. Řekla si mi, že si mě nikdy nemilovala a že nenávidíš naši dceru. Možná sis toho nevšimla, ale pak celý večer plakala ve svém pokoji poté, co si utekla pryč do noci.

Na čtyři další dny jsem si vzal volno a snažil se být tím nejlepším tátou pod sluncem. Uklidil jsem celý dům pro případ, že by ses vrátila. V tom případě jsem chtěl, aby všechno vypadalo tak čistě, jak to jen šlo. Když si se vrátila, nemohl jsem na tebe být naštvaný. Znamenalo to, že mě doopravdy miluješ. Odpustil jsem ti a ten smutný výraz na tvém obličeji mě ujistil v tom, že ti to bylo líto. Objal jsem tě, ale ty si mi to neoplatila.

Tu noc si se oběsila. Hned vedle pokoje naší dcery. Vzbudil jsem se a první, co jsem spatřil, byla naše dcerka, jak si hraje s tvojí mrtvolou. To bylo celkem hnusné, nemyslíš? Alespoň si mohla být dostatečně slušná na to, aby si to udělala tak, aby to malá neviděla.

Možná sis toho nevšimla..

No..

Vlastně ano.

Určitě sis všimla, jak se naše město liší od těch ostatních.

Všimla sis, když tě parta lidí popadla zezadu, když si vešla do kavárny. Všimla sis hlasu, který vyřvával „Prodáno!“.

Pravděpodobně ti netrvalo dlouho, než sis uvědomila, že ten hlas byl můj, když jsme byli na své první schůzce. Roubík v tvé puse a řetězy okolo tvých končetin asi tyhle krásné chvíle trochu znepříjemňoval, ale přísahal bych na to, že jsem spatřil ten úsměv na tvých rtech. Viděl jsem ti to v očích.

Když jsem tě držel s nožem u tvého krku, zatím co ti stékaly slzy po tvářích, uvědomil jsem si, že to pro tebe asi nebyl ideální způsob žádosti o ruku. Ale mě to přišlo perfektní.

Asi sis nevšimla, ale s každým úderem, kterým si mě obšťastnila během prošení o to, abych tě nechal být, jsem k tobě ztrácel i ty zbytky soucitu, co ve mě zbyly. Myslel jsem si, že když spolu budeme mít dceru, pomůže nám to k tomu, abychom jsme se sblížili, ale nevyšlo to, což je asi součástí života, jak tak koukám.

Možná sis všimla, že ten policista, co ti slíbil, že ti pomůže s útěkem, tě podvedl, ale jak už jsem řekl, naše město je jiné. Pokaždé, kdy se pokusíš utéct, zde bude někdo, kdo tě chytí a odvede domů do bezpečí.

Odpočívej v pokoji andílku.

Zrovna se připravuji do kavárny. Musím zase začít pracovat a hledat svou třetí manželku.

11 komentářů: „Dear Wife, There are Some Things You Will Never Realize

 1. Moc často nepíšu, ale už jsem si toho všiml u dřívějších povídek máš tam překlepy (ne nemyslím to nějak zle nebo tak!! Nechte mě to vysvětlit lidi) jsi…v pohodě? Vím, že dřív jsi měla překlady bez chyb, Opakuji: Zajímá mě jestli to nemá něco společného s tím jak se cítíš. Jinak zase super creepy pasta zase z ní mám ten Oh fuck znepokojivej pocit 😉

  To se mi líbí

   1. Jackie…jak uz jsem tu nekolikrat psal, ne zrovna casto pisu..ale tohle proste nemuzu nechat “bez komentare”.
    Je mi jasny ze se tu nechces sverovat nejakym random lidem z netu, ale chci aby jsi vedela ze v tyhle komunite mas obrovskou podporu, a kdyz ne v komunite tak rozhodne minimalne v tech par lidech co tu jsou a co sem chodi skoro kazdy den, stejne jako ja.
    Proste at se deje cokoliv ty to zvladnes a pokud to pujde spatne… u nas muzes najit podporu vzdycky.

    To se mi líbí

   2. Ah to je zlé :/ …no trochu se to dá poznat jak jsem psal kvůli těm překlepům (ale jako chápu, i z vlastní zkušenosti, že depresene není nic příjemného) a proto ty překlepy nevadí, hlavně aby jsi byla ty v pořádku, píšeš/překládáš strašně super a originální články/pasty a bylo by mi líto kdybych o tohle přišel zas by byl můj život ještě víc na nic :/

    To se mi líbí

  1. Nemáš za co, navíc jsme tu jen díky tobě ❤ (ah začíná se to znít jako ty citáty na netu co fakt nesnáším "fuck" , ale tak doufám že chápete co se tu snažím říct)

   To se mi líbí

 2. Jackie, úžasná creepypasta ❤ To, co pro mě znamenáš jsem ti pověděla na AkiConu. To jak se cítíš, je mi velmi líto a moc ti přeji, aby jsi se cítila šťastněji a bylo ti lépe. Ještě ti chci moc poděkovat, že jsi se se mnou na AkiConu vyfotila a podepsala jsi se mi :3

  To se mi líbí

 3. Jackie som tu skoro od zaciatku a tvoja praca ma nikdy nesklamala ci uz to bol preklad alebo tvoja vlastna cp
  Precital som kazdy tvoj clanok a viem ze to nemas lahke ale mi sme tu pre teba.
  Vzdy sme boli a vzdy budeme.

  To se mi líbí

 4. Ahoj Jackie. Já jsem nikdy nebyla moc hrr do psaní komentářů, ale co to říct. Na tvé články jsem narazila náhodou.😁😁😁 A hned po prvním přečtením tvé creepypasty Dobrá víla jsem si zamilovala tvé články. Vždy když vyjde nový článek jsem natěšená jak si ho přečtu. Děkuju, že jsi tu a doufám že i dlouho zůstaneš, protože máš úžasné články. 😍😍😍😍

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s