…fuck this

Kam jsem se poděla?

Ne, nejsem mrtvá. Zatím.

Chtěla bych vám jen vysvětlit okolnosti toho, proč sem nepíšu, neodpovídám na zprávy, e-maily, na nic..

Není to ani měsíc dozadu, ale byla jsem u psychiatričky a mluvila jsem jí o tom, co všechno se se mnou děje. Doporučila mi návštěvu Bohnic nebo nemocnice Motol.

Nechci být ohledně toho nějaká dramatická, ale to, že mi to vůbec navrhla, mě donutilo se podívat do zrcadla a přiznat si, kdo doopravdy jsem. Když si to jednou uvědomíte, už nikdy nebudete jako dřív.

Uvědomila jsem si, jaká svině jsem vůči lidem okolo sebe, a hlavně přítelkyni. Že jsem strašná, sobecká bytost, zaměřená jen sama na sebe.

Začala jsem se strašně nenávidět a „překvapivě“ se mnou to uvědomění začalo dělat zajímavé věci.

Vrátila se mi extrémní úzkost, při které jsem skoro omdlévala. Deprese tak silná, že jsem nedokázala chodit. Dělala jsem hnusné věci, ne sama od sebe, ale z impulzivního jednání, jakoby to nebylo ze mě.

Měla a stále mám pocit, že jsem doopravdy šílená. Že mi šiblo a už je to vážné, že nedokážu nic dělat, ani za sebe zodpovídat. Morálka i energie klesla, stejně jako známky. Po skoro půl roce, kdy jsem byla v pořádku, jsem dostala panický záchvat. A pak další a další.

Tentokrát ale nebyly jen o tom, že se mi začalo zle dýchat. Začala jsem si při nich vytrhávat vlasy, mlátit se pěstmi a nehty si drásat kůži do krve. Nejhorší na tom bylo to, že mi to přišlo normální.

Ale když jsem do sebe řezala žiletkou, mezitím co jsem se dusila slzami a přerývavě se smála, pochopila jsem, že se ze mě stává zkurvený psychopat.

Chci dobrovolně do psychiatrické léčebny.

Bohužel jsem zjistila, že v Motole nemají místo, a Bohnice jsou má noční můra.

Nevím, co dělat.

Dostala jsem nová antidepresiva, po kterých se cítím lépe, ale furt přetrvávají ty.. stavy.

Je to magořina. Už nechci nikomu ubližovat, jsem hnusná na svoje kamarády a na přítelkyni také. Snažím se na lidi být hodná, ale mám práh myšlení asi až příliš za hranicí, a tak osoby, které miluji ničím.

Musím mimo lidi, dokud se nesrovnám. Nemám ale teď kam jít, kromě nemocnice v mém městě, která ale nemá pořádnou psychiatrickou pomoc.

Bojím se, co lidem udělám.

24 komentářů: „…fuck this

 1. Jackie je me lilto co se ti děje a doufám že na tom někdy budeš mnohem líp, protože podle toho všeho kdybys kolem sebe měla možná jiné lidi (rodina škola a td) tak by si taková být nemusela. Je mi zle co lidi dokážou udělat z člověka kord když si ten člověk pak mysli že je to celé jeho chyba. Neznám tě ale nikdo si přece nezaslouží na tom být takhle takže doufám že ti někdo kolem tebe pomůže a že se budeš mít lépe.

  To se mi líbí

 2. Přeji hodně štěstí a drž se. Nenech to nad sebou vyhrát. Sama vím, jaké to je a přála bych si, abys to nemusela zažívat. Držím palce. Jsi silná a zvládneš to. Věřím Ti.

  To se mi líbí

 3. Jackie… Je mi strašně líto, co se ti děje… Doufám, že se to zlepší… Strašně mě mrzí, jak ti je a jak se cítíš… Ale věřím, že to zvládneš a přejdeš… Dokážeš to.

  To se mi líbí

 4. Jackie, Ty jsi úžasná lidská bytost. Znám tě jenom z blogu a už teď jsi mi sympatičtější než jiní lidé, které znám třeba i několik let. Věřím že to zvládneš, deprese je nemoc není to tvoje chyba. Stejně tak jako já nemůžu za to že kašlu nebo jiní lidé za to že nemohou chodit, tak Ty nemůžeš za to co se Ti děje. Každým článkem který si vydala jsi spoustě lidem zlepšila den. Já a těch VÍC JAK STO lidí Ti držíme palce a věříme že to zvládneš. Máme Tě všichni moc rádi. Drž se

  To se mi líbí

 5. Lol vraj že „stáva sa zo mňa psychopat“. Dievčatko zlaté, na toto som brutálne hákliva pretože z teba sa môže stať sociopat, psychopatom sa už rodíš. Ale tvoje stavy s tým nemajú nič spoločné. Je to skurvená úzkostne depresívna…ja sama mám mániodepresívnu a schizu…oboje sú psychózy. A ak ty si nebezpečná pre ľudí tak mňa by mali zavrieť rovno za mreže. Vlastne…nemôžu pretože mám papiere o tom že som narušená. Zajebem niekoho a nemôžem isť do basy…a tomu ver že sa to stane

  To se mi líbí

 6. Sweetheart, moc mě mrzí, že to slyším. Pokud tě napadá cokoli, co bych pro tebe mohla udělat, dej mi vědět. Však víš, že já tu pro tebe budu, ať se stane cokoli. Ať už mě nazveš naivní, hloupou, nebo jakkoli jinak, já věřím, že to přetrpíme a jednou bude zase lépe. Chvíli to potrvá, ale když se nebudeš vzdávat a budeš bojovat, my budeme bojovat spolu s tebou a ten lepší čas přijde. Mám tě ráda, zlato. Mám tě moc ráda a jsem tady. A věřím ti.

  To se mi líbí

 7. Jackie, kdybych teď řekl,že vím jak se cítím. Lhal bych. Jsem sice pesimista a melancholie, ale to prožíváš se mi jeví jako živá noční můra. Chci jen aby jsi věděla že vůbec nejsi sobecká. Mě osobně jsi kupříkladu dala budoucnost. Ano, díky tobě jsem se rozhodl stát psychologem, abych mohl pomáhat lidem s problémy jako máš ty. A aby šel problém vyřešit slovy, ne prášky a Bohnicemi.
  Nikdy nezapomeň že jsi ovlivnila (pozitivně samozřejmě) mnoho lidí, a ti ti teď držím palce. 😉

  To se mi líbí

 8. Ahoj Jakcie. Je mi opravdu moc líto, že se ti tohle děje. Vůbec jsem netušila, že by to mohlo být až takhle hrozný…
  Já bych rozhodně brala ty Bohnice. Chápu, že jsi o tom asi slyšela škaredý věci, ale prosím, ty, tvoji přátelé, přítelkyně, rodina nebo dokonce i my, nepodstatní lidi tady na blogu chceme, aby jsi byla v pořádku a aby to nebylo ještě horší. Prosím nemysli si, že tě tímhle navádím někam, kam nechceš, ale tohle by mohlo být pro tvoje dobro. Prosím, zkus aspoň tuhle možnost, pokud se v Motole teda neuvolní místo.

  Držím ti palce a přeju si, aby ti bylo lépe.

  To se mi líbí

 9. Pár dní sa už chystám napísať sem niečo, ale neviem, ako ti v tvojej situácii môžem pomôcť… sledujem tvoj blog už od začiatkov welcometonighmare.blog.cz, kde si tiež písala, že prežívaš ťažšie časy. Zakaždým si sa ale z toho dostala, čo som bola veľmi rada, nakoľko tvoja tvorba ovplyvnila obrovské množstvo ľudí, ako sami píšu v komentároch vyššie. A to myslím aj rubriku typu “Personal Shit”, ktorú čítam s rovnakým nadšením, ako všetky tvoje ostatné články. Teraz to máš značne ťažšie a zložitejšie ako predtým, keď s obavou čítam opisy tvojich chvíľ sebapoškodzovania… prosím, nerob to. Ľahšie sa to povie ak spraví, to viem sama, ale prosím Veronika, nerob to. Naozaj máme všetci o teba obavy a pevne dúfam, že sa z toho dostaneš.

  (v takejto situácii ani mne rady iných ľudí nijak nepomáhali, skôr ma frustrovali)
  Ale mne pomohlo vždy, keď som sa vzdialila od miesta, kde sa diali všetky tie veci, čo sa mi hnusili. Pomáhalo to síce iba dovtedy, kým som sa nemusela vrátiť späť, ale stálo mi to zato

  To se mi líbí

 10. Jackie, je mi moc líto, co se ti děje. Přeju ti, aby se to brzy zlepšilo, aby ti bylo lépe. Ráda bych ti pomohla, ale bohužel jediné, co mohu udělat, je říct, že tě máme všichni moc rádi a držíme ti palce. Jsi skvělý člověk. Drž se, Jackie.

  To se mi líbí

 11. Ahoj, Jackie.
  Za prvé, nedávno jsem náhodou narazila na tvůj blog a omg, nejsem moc fanda čtení blogů a tak. Ale na tvůj chodím ráda. A baví mě. Takže, asi děkuju, že ho píšeš.
  A za druhé, Motol nebo Bohnice přece nejsou jediná možnost. Jsi z Budějc, že? Co Opařany? Není to moc daleko, myslím. A sestře tam dost pomohli. Ne úplně, to asi ani nejde. Ale má se lépe.
  Doufám, že se ti v budoucnu podaří lépe. Drž se.

  To se mi líbí

 12. Bohnice mají velice špatnou pověst (o tom žádná, ale přispělo tomu to „lidové“: „Až se zblázním, tak mě odvezou do Bohnic k Chocholouškovi…“, ale je to stále nemocnice, a jest-li Ti to má pomoc, tak ať… I kdyby to měl být snad samotný Arkamský ústav, tak to není tak důležité, jako to, jest-li Ti pomohou a jest-li Ti bude lépe a jest-li jsi si jistá, že se chceš léčit a chceš, aby Ti bylo alespoň trochu lépe, tak je jedno, kde se, co nachází, ale jde o to, jest-li si necháš pomoci, jest-li Ti jde pomoci, a jest-li Ti oni dokáží pomoci. Takže Ti všichni nejvíce držíme palce a hodně odvahy! Už jen tento článek, chtěl hodně odvahy.
  Jinak:
  1. Jsi super bloggerka.
  2. Jsi skvělá překladatelka.
  3. Jsi skvělá spisovatelka.
  4. Jsi skvělá bytost.
  5. Jsi skvělá kamarádka.
  6. Jsi skvělá přítelkyně.
  7. Jsi skvělá studentka.
  8. Jsi skvělá posluchačka.
  9. Jsi skvělá vypravěčka.
  10. Jsi skvělá členka rodiny.
  11. Jsi skvělá opora.
  12. Jsi skvělá ve všem, co děláš.
  13. Máš skvělé zájmy.
  14. Máš skvělý hudební vkus.
  15. Máš skvělý seriálový vkus.
  16. Máš skvělý filmový vkus.
  17. Máš skvělý knižní a čtenářský vkus.
  18. Máš celkově skvělý vkus a jsi skvěle maximálně talentovaná ve všech, možných uměleckých směrech a stylech.
  19. Máš skvělý styl a jsi cool.
  20. Ty jsi celkově skvělá! (Úžasná, super, cool, dokonalá, krásná, překrásná, nádherná, přenádherná, chytrá, moudrá, inteligentní, sečtělá, stylová, úchvatná, fascinující, okouzlující, inspirující… nepopsatelná, nenahraditelná…)
  21. Ty jsi prostě ty, a děkuji Ti za blog a za vše, co jsi pro všechny udělala, znamenáš víc, než si dokážeš představit.

  Takže hodně štěstí!

  To se mi líbí

 13. Týmto ako ty som si prešiel. U mňa to zrovnali kamaráti, alkohol a pod… vieme o čom 😀 nenavrhujem to tebe, ale začal som ignorovať vlastne zdravie, rodinu a vlastne všetko, no došiel som k zaujímavemu pochopeniu že to takto ďalej nejde. Na podobných veciach dokážeš brať veci z inèho uhlu pohľadu (znova nič podobnè nerob, lepšie je si to uvedomiť skôr ako sa takto spustiť). Bez ohľadu nato čo sa stalo, sú tu ľudia ktorým na tebe záleží, majú ťa radi a nikdy by to s tebou nevdzali. Si super osobnosť, ja som sa z toho dostal, k tomu som sa liečil aj zo závislosti, úplne ťa chápem… Niekedy máš pocit ako by to ďalej nešlo a vtedy prichádzajú zlè myšlienky na zlè veci. Sú to iba chemickè reakcie v tvojom mozgu, musíš sa cez to preniesť, si viac ako iba to.

  To se mi líbí

 14. kto raz prekoná bežné hranice, aj keď ho psychoši vrátia medzi ne,navždy mu bude svet malý. a nepochopí ho nik,kto tie hranice neprekonal sám. v tom inom svete nie sú ľudskí kamarádi. je to svet iných bytostí, zvláštnych a krutých, lebo tam neplatí tunajšia morálka. šťastnú cestu jackie.

  To se mi líbí

 15. Psychiatrická léčebna tak špatná ,ale Bohnice bych nevolila ….. V české republice je ještě Opava určitě to není tak zlý a věřím že tě tvoje přítelkyně podrží. Zkus si s tím promluvit s ní ,zatím …. je to člověk co ti určitě bude rozumět

  hodně štestí

  To se mi líbí

 16. Milá tvůrkyně tohoto webu. Překvapil mě Tvůj věk a Tvoje šikovnost. Tato stránka je svým obsahem i formou mimořádně nadprůměrná a tak potěšila ale zároveň rozesmutnila po shnutí faktů. Držím Ti palce, aby jsi našla co hledáš a zapoměla co zapomenout chceš. Chápu podle sebe, že hodně tvorba a udržování této stránky je jakýsi koníček a svým způsobem i terapie, ale proboha, nedávej sem tolik svých soukromých dat, protože jak sem chodí spousta Tvých fanoušků a hodných lidí, vždy a všude se najde nějaký darebák, který zneužije toho, co o sobě byť nechtěně prozradíš jen aby Ti ublížili. Opatruj se a nic nevzdávej, vím moc dobře co jsou panické ataky a PTSD.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s