Creepy con 2018

(Slibuji, že tenhle článek neobsahuje placenou propagaci, ani lezení do zadku, za to bych si nechala platit.)

Takže vážení, chtěla bych vám představit zbrusu novou akci s názvem Creepy con.

Normálně bych o akci takhle nepsala, ale tohle je krásná výjimka, která je mi velmi blízká. Nejde jen o to, že je její hlavní tvůrce, Marek Veverka, můj kamarád, ale i to, že to snad poprvé v České republice chce dát dohromady všechny milovníky Creepypast.

V tomhle fandomu jsem už dobrých… 5 let? Prošla jsem si všemi různými stádii Creepypasta fanynky, přes užaslého nadšence, fanatickou vlhkou čtrnáctku, „ochranitele“ až nakonec k člověku, který ztratil nad fandomem víru a po nějaké době ji znova objevil, ale to je téma na zcela jiný článek.

Jde o to, že spousta lidí si tímto fandomem prošlo stejně jako já, i ve stejné časové ose. Už nám není třináct a máma nás nevolá v osm hodin domů, můžeme se konečně porozhlédnout za okraje našich rodných měst a setkat se s těmi báječnými, tajemnými lidmi z fandomu, které jsme vždycky chtěli tak hrozně potkat.

Teď máte tu možnost.

Marek Veverka, kterého snad nemusím představovat, ale stejně to udělám, je tvůrce největšího conu s tématikou Doktora Who – Whoconu, takže má s organizací takových velkých akcí zkušenosti, bohaté. Nemusíte se proto obávat, že by novorozený Creepy con dopadl podobně jako americký Dashcon, s počůraným bazénkem plných balónků a dluhem 120 000  dolarů.

Výsledek obrázku pro dashcon

A o čemže je tato akce?
Na všechny informace je zde udělaný OFICIÁLNÍ WEB CREEPYCONU, který spravuje také tvůrce Dark townu (tímto ho zdravím a omlouvám se, že jsem zatím neposlala další článek) Vizor, který je také velice zkušený člověk, co se týče grafiky a tvoření webových stránek. Nebojte se, jste v dobrých rukách.

Ale tak obecně… con se zaměřuje na českou hororovou scénu, na městské legendy a samozřejmě creepypastu. Budou se zde promítat zahraniční i české hororové filmy, klasiky i nové projekty, na které se kupříkladu já velmi těším, jelikož mezi nimi bude i jedna má oblíbená povídka od Stephena Kinga – Jsem brána.

Zajímavé zrovna na tomto filmu je to, že Robin Kašpařík, režisér filmu, poprosil samotného krále hororu, aby mu dal povolení na natočení filmu o astronautovi nakaženém mimozemskou nemocí. Práva na něj dostal, s jedinou podmínkou – film nesmí vydělat jedinou korunu.

O tomto unikátním projektu si můžete počíst ZDE.

Výsledek obrázku pro jsem brána

Kromě filmů se zde můžete také setkat s českými dabéry, jako jsou Petr Burian, Aleš Procházka nebo Tereza Bebarová.

Samozřejmě jsou tu ale lidé, jejichž jména září na české creepypasta scéně nejjasněji, a co si budeme povídat, polovina lidí sem pojede právě kvůli nim. Nalákat vás sem může Catamurlock z kanálu StaySteak, Martin Rota, Wizzory a Ewitch, které určitě budete znát z přední strany youtube trendů.

StaySteak dokonce na Creepycon upozorňoval v novém videu, nad kterým jsem si lehce pohonila ego, jelikož přečetl moji creepypastu s názvem Lolita, takže jestli vás nebaví číst, je to pro vás jako stvořené.

Con se bude konat od 21. do 23. září 2018, přibližně 25km od Brna v místě zvaném Oslavany. Pokud nemáte v okolí žádnou možnost ubytování, nebo jste broke af, tak je zde možnost přespání v tělocvičně za 120 korun, musíte si samozřejmě přinést karimatku a spacák, vždyť to znáte.

Vstupenky jsou omezené a vstup také, a to sice věkem 15 let, pokud jste malí špunti, budete potřebovat doprovod dospělé osoby, nebo potvrzení od rodičů, že se tady nepoděláte strachy.

Obecně jak tak koukám, tak lidem dělá problém pochopit, jak sehnat vstupenky, tak snad vám to tohle video ulehčí ^^

Žádný con by se samozřejmě neobešel bez cosplayů. Není to oficiální, ale chystá se samozřejmě cosplay soutěž, na kterou se může přihlásit kdokoliv s alespoň trochu vkusným kostýmem. Já samotná jsem byla požádaná o to, abych přišla v cosplayi, přece jenom je to v něm vždycky zajímavější. Takže jestli si mě budete chtít někde najít a třeba mi zhejtit blog, budu pravděpodobně budu v tomto cosplayi.

14798842_1081859555245398_1872726511_n-002
Je to shitty af, ale co čekáte od chudého studentíka žurnalistiky, že ano?

Vím, že tohle je jen rychlé shrnutí, ale doufám, že vás alespoň trochu navnadilo. Jestli budete mít jakoukoliv otázku, stačí se mrknout na už zmíněný oficiální web Creepyconu, nebo když budete líní hledat, můžete se zeptat v komentářích a já vám zkusím odpovědět.


Samozřejmě má Creepy con také

Instagram: @Creepyconcz

Facebook: /Creepycon.cz

a email Info@CreepyCon.cz, kam můžete zasílat své dotazy ohledně akce.

Fotka uživatele CreepyCon.cz.


Doufám, že se zde uvidíme ^^ Přijde mi jako skvělý nápad dát po takové době Creepypasta komunitu zase dohromady poté, co se alespoň mě zdá, tak trochu rozpadla a rozletěla do všech možných stran. Je potřeba upevňovat hezké věci, ať to stojí co to stojí.

Moc se na vás těším ^^

 

5 komentářů: „Creepy con 2018

  1. Ah, rada by som šla, znie to super a už odjakživa som vedela, že by bol super nápad takto zhromaždiť creepypasterov. Ale keby si napísala report z Creepy Conu a vedela by som, aké to tam bude, tak by som sa snažila budúci rok prísť. :3 Samozrejme len ak chceš. Vlastne ti naozaj ďakujem zato, že si napísala tento článok, aby sme o takomto cone boli informovaní. ^^

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s