4 roky blogu aneb zkušenosti s Creepypasta fandomem

Jak už asi víte z nadpisu, tenhle článek bude plný trapných vzpomínek a špíny, kterou jsem na sebe vyhrabala, nemám pro nic co zde napíšu justifikaci, snad jen to, že mi tenkrát bylo 13 let.

Celou dobu, co jsem psala tenhle článek, a objevovala stále nové a nové mé cringe výtvory, jsem astrálně cestovala někde nad Mariánským příkopem, protože bože, je to.. fakt zlé.

Záznam celé obrazovky 02.07.2018 163515

A kde začneme? V nejtemnějším roce lidstva…

Rok 2014

Temné časy, rok kdy byl Gogo ještě vtipný a v Youtube rewind jste ještě mohli poznat alespoň 2 třetiny youtuberů. V té době všichni také hráli Poua a mysleli si, že Nightcore verze songů jsou lepší než to originální verze. Cítíte tu nostalgii?

V té době jsem se mrcasila v 7. třídě na základce a nechtěla jsem ještě tak moc umřít. Byla jsem cringy kid se vším všudy a stejně jako ostatní jsem narazila na „zlatý důl komedie“ – Youtube. Vcuclo mě to jako červí díra a nechtělo mě to pustit. Ani nevím, kolik času mi tahle záludná věc sežrala, ale bylo toho dost na to, abych se přes nějaké to překlikávání přes doporučená videa dostala až na moje první video, které mě popostrčilo ke creepypastě.

Dneska už samozřejmě všichni ví, že tohle je z youtube série zvané Marble Hornets, která shodou náhod měla nedávno výročí 9 let od prvního videa. Ale tenkrát jsem uměla anglicky tak akorát pozdravit a představit se, takže jsem si odvodila, že tohle video pořídil někdo, kdo jen slyšel za svým barákem divné zvuky a natočil v té době žhavou internetovou legendu – Slendermana.

Výsledek obrázku pro slenderman

Už v té době jsem věděla něco málo o jeho existenci díky blogům o záhadách a nadpřirozenu. S označením „Creepypasta“ se tenkrát jen laškovalo a doopravdy nikdo nevěděl ani pravý význam, a pokud si dobře pamatuju, bylo jen pár lidí, kteří aktivně provozovali blog zaměřený přímo na CP. Tady je pár z nich, co si pamatuju:

Rita

Abych pravdu řekla, Rita byla v té době pro mě velikým vzorem. Sama v té době přeložila hodně Creepypast a sama i nějaké napsala, což pro mě tenkrát byl nedosažitelný úkol. Skládám Ritě poklonu a chci jí poděkovat, protože byla jedna z prvních lidí, co mě do Creepypasty zatáhla. Nevím, jestli si na mě ještě pamatuje, ale já na ni ano. Hlavně díky naší posedlosti ohledně Marble Hornets, kdy jsme seděly až do 3 do rána a čekaly na stream od celé MH crew. Bože, někdy mi tohle chybí..

Vím, že už není aktivní, ale stejně bych zde uvedla její starý a „nový“ blog.

http://rita-plz.blog.cz/

http://rita-a-creepypasty.blog.cz/

Mad Zoe

Okay tohle je… heh, trochu ošemetná věcička. Se Zoe jsem se nikdy nedostala do styku a pokud vím, asi po roce dvou se z fandomu vypařila a už nikdy nic nenapsala, ale stopu kterou zde zanechala je velice důležitá! A to nemyslím ani ironicky, i když jde o nejhorší sérii z českých creepypasta fanfikcí. Položila základ našemu fandomu, a za to z ní mám respekt.

Zoe je totiž člověk, který napsal legendární Dokonalý život.

Lidi, co jsou ve fandomu tak dlouho jako já určitě ví, o čem mluvím. Tahle vzpomínka je tak stará, že jsem si jí musela trochu osvěžit přečtením jednoho dílu DŽ, a pokud si dobře pamatuji, je to o Zoe, dívce, která se dostala do „domova Creepypast“. Takové to klišé, kde se Eyeless Jack pošťuchuje s Benem, Jeff je sexy motherfucker a Slenderman dělá všem ráno palačinky jako správná hlava rodiny.

BEHAVE YOU TWO by La-Mishi-Mish

Pokud si někdo chcete tuhle překrásnou blbost přečíst, najdete jí zde:

http://zoehewitt.blog.cz/en

V té době bylo těch blogů víc, ale bylo přeloženo jen pár základních postav, Jeff the Killer, Ben Drowned, Eyeless Jack a Laughing Jack. Měla jsem ty creepypasty přečtené už asi tisíckrát a byla jsem jimi uchvácena. Ani nechápu proč, ale do hlav 13ti letých kidů prostě nevidíte.

Viděla jsem na facebooku CP stránky, jak postují fanarty, na kterých jsou kromě těhle legend ještě hromady jiných postav. Vypadaly tak hezky a zajímavě a štvalo mě, proč je nikdo ještě nepřeložil. Vrtalo mi to hlavou tak dlouho, dokud jsem si 15. července neřekla „Fuck it“ a nešla si na blog.cz založit vlastní blog, na který jsem začala překládat své první storky.

Jo, to je víceméně backstory k tomu, proč jsem začala psát a překládat. Protože jsem byla nasraný frustrovaný kid. Lol

Výsledek obrázku pro apparently the dude who started netflix did so cuz

A tak vznikla tahle hrůza: http://welcometonightmare.blog.cz/

Už dávno nefunguje, ale užila jsem si s tímhle blogem dost srandy i strastí. Pamatuji si, že první věc, kterou jsem zde postla byl překlad Jeffa a Eyeless Jacka (podle kterého jsem si i později udělala přezdívku Eyeless Jackie, furt toho lituju…), který koloval někde na netu, tak jsem si řekla, že ani tady nemůže chybět. Ale můj úplně první překlad byla Vailly Evans.

Výsledek obrázku pro vailly evans

Pokud to nevíte, tak tenkrát hodně letělo to, že jste si svoje Creepypasta postavy dávali na Deviantart, a to je přesně to, co tvůrkyně tohohle OCčka udělala. Samozřejmě když máte hezký artstyle, tak se postava u lidí uchytí, a vůbec nezáleží na tom, jestli je na hovno. Mě se vzhled Vailly líbil, a tak jsem o ní chtěla dozvědět víc.

Ale v té době jsem neuměla pořádně anglicky, takže jsem udělala to, co asi každý člověk, který tenkrát překládal. Zavolala jsem na pomoc strýčka Googla.

Překlad vypadal tak, že jsem hodila původní text před Google translator a výsledný hrubý „překlad“ upravila tak, aby to neznělo, jako když na vás mluví cikán z Brna.

Fungovalo to celkem dobře, sem tam jsem si přece jenom musela najít správný výraz slova, ale ke konci přede mnou byl jakýž takýž překlad Vailly Evans, který na blogu už dlouho nemám, ale 100% visí někde na Wattpadu, ukradený a vydávaný za vlastní nějakým edge lordem. V lepším případě s odkazem na původního překladatele. Ale víte co? Ten překlad byl děsnej, já se k němu hlásit nebudu.

Stejně jsem ale na to byla tenkrát pyšná. Ve škole nás nic anglicky nenaučili a musím se přiznat, že i když tohle bylo jako podvádění s překládáním, pomohlo mi to s angličtinou mnohem více než všichni učitelé, co jsem za svých skoro 18 let života měla. Jak roky ubíhaly, tak už jsem na google překladač ani nešáhla a teď plynule překládám rovnou z originálu vedle do Wordu.

Samozřejmě to šlo ze začátku ztuha, ale já se tomu dost podřídila, jelikož mě to opravdu bavilo. Hledala jsem obrázky na doplnění článku, doplnila si slovní zásobu v angličtině i češtině a naučila jsem se zacházet s grafikou blogu. Byla jsem na sebe pyšná.

Postupně jsem přeložila spousta klasických i DA creepypast, z čehož jak se tak koukám zpětně, byla většina cringe af.

Záznam celé obrazovky 30.06.2018 110857.bmp

39 cringe af Creepypast. Tohle je jen ze starého blogu a nejsou určitě kompletní, hromada jich zde chybí. Navíc mi zde není pár mých OCček, které jsou well.. hrůzostrašné, bohužel ne v tom hororovém smyslu.

První mé OCčko byla Veronica. Postava udělaná podle halucinací, které jsem měla jako malý opuštěný kid, který neměl moc kamarádů a vždycky se akorát utápěl v knihách v opuštěném koutu třídy. Zní to jako klišé z YA novely, kde nakonec nerdka dostane makover a stane se královnou plesu, ale nah, takhle to nechodí.

VeronicaFaceBaseHair-001
Velice edgy, že ano? Černé oči, bledá pleť, wau.

Příběh o dívce, kterou pronásleduje připomínka ošklivé věci, kterou kdysi viděla jako děcko, je podle true událostí z mého života, které jsem tenkrát opakovala na blogu tak často, že už to ztratilo svou váhu. Jo, štve mě, že jsem jako malá viděla, jak chlap podřezal ženské krk, štve mě, že jsem si kvůli tomu vypěstovala odtažitost od lidí a nedůvěru, štve mě, že to ze mě tenkrát udělalo psychouše, ale už s tím nic holt neudělám.

Když tak na to koukám zpětně, je to… celkem na hlavu. Tenkrát mě nikdo neposlouchal, když jsem chtěla řešit své problémy, tak jsem se je snažila se o sebe postarat sama těmi nejhoršími způsoby. Sepisovala jsem je a házela na blog, a z toho vzešla tahle magořina.

I mean.. psala jsem o halucinacích ženy, která mě hauntila, protože jsem jí nepomohla, když mi bylo 10 let. Je to jako když hitnete tlačítko RANDOM na generátoru a vyjede vám nějaká zvrácená kombinace, ze které pak máte sepsat příběh. Je to na hovno, ale člověk se s tím po čase srovná..

Jak jsem dál překládala, tak jsem se příběhy inspirovala a dělala více svých vlastních, ať už jde o OCčka, nebo normální příběhy. Byly pěkně slabé a přihlouplé, ale dělalo mi to radost. Ti co mě znají už dlouho si možná pamatují na Agnes, vědkyni, která přišla o schopnost mít emoce, až tedy na zlost, a která se poté vydala v záchvatu vzteku na vražedný riot.

agnes__creepypasta_by_fluttershouts-d8u768y.png
Fanart od Fluttershouts

MIA byl zase program udělaný jako Cleverbot, aby si s ním mohl člověk povídat a poté se do něj zamilovat, což vedlo k tomu, že vás MIA uzavřela do svého malého digitálního světa a už nikdy nepustila ven.

Mia by Clocky1311
Fanart od Clocky1311

Pak si možná někdo pamatuje i na Leilu, holčinu z cirkusu, která dokáže přes hru na housle přivést člověka do různých pocitů, od lásky, štěstí a smutku až po šílenství a nakonec sebevraždu.

Upozorňuji, že mi bylo okolo 13 – 14 let.

Nevím, jak to kurva bylo možné, ale lidi začali ten můj garbage číst. Jak už víte, měla jsem v té době extra nízké sebevědomí a to, že mi lidé psali pochvalné komentáře pod něco, co jsem já vytvořila, mi dělalo obrovskou radost. Kamarádi v reálném životě na mě kašlali, nebo mě brali jen jako řešitele svých problémů, a tak jsem si našla kamarády na internetu. Bylo to pro mě jako spása.

Jestli si pamatujete na ask, tak well.. trávila jsem na něm dost času. Tak moc času, že jsem si tam doopravdy našla kamarády, se kterými se bavím až do teď, dokonce jsem si zde našla svou současnou přítelkyni. Vskutku kouzelný svět.

Byla to doba cringe. Neskutečného cringe. Tenkrát jste si totiž mysleli, že každá věc, kterou na internetu řeknete, je hrozně důležitá a tak jsem psala na Asku sloháče o filozofii, creepypastě, o všem co vás jen napadlo. Bylo to hustý.

Dokonce jsem si jako spousta jiných lidí udělala i Ask, na který jste si mohli psát o příběhy a obrázky creepypast, vedla jsem to dokonce i s kamarádkou a myslely jsme si, jak hrozně jsme důležité. Můj osobní i CP ask stále existuje, ale doporučuji ho nevyhledávat, pokud nechcete vypustit duši.

Záznam celé obrazovky 30.06.2018 103340.bmp
CRINGE

Naštěstí i přes tu hromadu cringe jsem zde našla opravdu skvělé lidi. Tím zdravím Kris, Niku, Iharo, Zero, Maki, Suri a Stiak. S pár těmahle holkami jsme daly dohromady Skype skupinu a udělaly dohromady RPGčko s názvem TSOB, které bylo.. přinejmenším chaotické. Mám vás ráda holky, ale co jsme to tam doprdele dělaly? 😀

Byly to zlaté časy. Creepypasta fandom jen rostl a všude se najednou začaly objevovat další blogy, další překlady, další OCčka a další problémy. A jak už každý ví, jakmile se fandom rozroste, stane se toxickým.

Neříkám, že už předtím tenhle fandom nebyl trash, ale v době, o které mluvím, to bylo ještě horší. I mean.. už dneska dokážu tolerovat malé holky a kluky, co si píšou cringe fanfikce, do what makes you happy ya know, ale tenkrát lidé neměli pro tyhle lidi ani špetku milosti.

Ano, to co někteří lidé z Creepypasty dělali bylo strašné. A furt je. Pokřivili to, jak se na ní nahlíželo a upravili si i svoje postavy. Heck, vždyť třeba Maskyho (který ani není z CP but you get me) jsem kvůli některým fanartům ještě předtím považovala za holku.

Ale vážně, když si zadáte do googlu Masky Creepypasta, vyjede vám tohle:

Záznam celé obrazovky 01.07.2018 144021.bmp

Hubenej anime twink, údajně miluje cheesecake, pracuje pro Slendermana jako špičkově vycvičený zabiják a často ho lidé buď spojují s Hoodiem jako že jsou dvojčata, nebo ještě lépe, že spolu po nocích šoustají.

Jen upozornění a SPOILER pro Marble Hornets: Ve skutečnosti je to psychicky nemocný člověk, kterého trápí výpadky paměti na to, když se ho „zmocní“ údajná entita jménem Operator a nabádá ho k tomu, aby zabíjel lidi proti jeho vůli. Hoodieho ke konci Marble Hornets shodil z velké výšky a zabil, hlavně také protože je Hoodie zmrd a nenávidí ho.

A Tim, člověk, který Maskyho hraje, má opravdu daleko k jeho fangirl verzi.

Související obrázek
Celkem rozdíl co?

Ale takhle si fangirls upravily i další postavy v Creepypastě, ze Slendermana udělali zástupce do hentai komunity, z Jeffa sexy modela, Ben Drowned se stal rozkošným klučinou a Eyeless Jackovi najednou udělali z ošklivého ksichtu zrůdy obličej fuckboye z Instagramu.

Tady máte krásnou ukázku:

 

 

Furt se mi z tohohle chce brečet, jesus man, tohle si Slendy nezaslouží.

Tenkrát byli lidi hodně pyšní na to, že jsou těmahle postavami ovládáni a že jim to velmi často leze i na mozek. Kluci začali nosit černé mikiny a dělali si na profilovkách černé oči, holky začaly také nosit více tmavých barev, dělaly si výrazný makeup a často i Jeffův úsměv. A všichni si dávali do jmen na sociálních sítích věci jako Insane, Creepy, Psycho nebo the Killer. A také všichni sdíleli tenhle cringe.

Výsledek obrázku pro creepypasta cringe

Jo a nezapomeňte na ty speciální debílky, co chtěli patřit k „Slenderman proxies“, ke skupině vrahů, co zabíjejí pro Slendermana. Protože kdo by nechtěl být hrozně cool emař, kuchající lidi po boku Maskyho, Hoodieho a Ticci Tobyho?

Výsledek obrázku pro creepypasta proxies pledge

Jedna věc byla to, že lidi mrvili podstatu creepypasta hororu. To ještě fandové dokázali přejít. Ale jakmile se začaly objevovat OCčka, které fangirls shippovaly s originálními postavami, bylo zle.

Určitě víte, že nejoblíbenější postavou fandomu byl Jeff the Killer. Stal se proto předlohou pro velmi specifickou řadu postav, které stejně jako u přezdívek na facebooku končila své jméno s „the Killer“ nebo „Insane“, „Proxy“ atd. Stačilo přidat nějaké anglické nebo sugoi japonské jméno a vaše Sayonara the Killer byla na světě.

A jakže tyto postavy vypadaly? Jako když pošlete sociálně slabého člověka si vybrat oblečení do Hot Topicu nebo Nosferatu.

Základními rysy bylo emo oblečení, výrazně barevné vlasy, u holek prsa velikosti Ž, různobarevné nebo černé oči (nebo pro jistotu žádné protože spooky), bonusové body budete mít, když budete mít nějaké sexy škrábance a jizvy, křídla nebo ostré zuby.

Výsledek obrázku pro creepypasta oc cringe

Výsledek obrázku pro creepypasta worst ocs

Výsledek obrázku pro creepypasta suicidal sadie

Osobnost a backstory bylo jako přes kopírák: byli jste happy, pak se stalo něco špatného, umřel někdo z rodiny, začala šikana, rodiče vás začali týrat, nebo vás zajal Slenderman, pak jste jednoho dne zašli do kuchyně pro nůž/do kůlny pro baseballovou pálku a šli jste si pro pomstu.

Po prvním killu jste si uvědomili, že jste psychopat, že milujete krev a odejdete buď do lesů, toulat se po městě a zabíjet na vlastní pěst, nebo se přidáte do Creepypasta rodiny, jak jinak, že ano.

Když jsem byla malá, tak jsem si tohle neuvědomovala, a jen jsem překládala všechno co mi připadalo cool. A lituji toho, tolik času spotřebovaného na takové píčoviny.

Unpopular opinion, spousta „originálních postav“ Creepypasty jsou ve skutečnosti strašné kraviny. Uvedu jich pár: Clockwork, Ticci Toby, Sally, Bloody Painter, Jane the Killer, Judge Angel, Puppeteer a Zero. Jo a všechno gaming a Pokémon creepypasty. Sorry, prostě to nefunguje. 

Výsledek obrázku pro judge angels

Fakt toho lituji, když se na to dívám zpětně, tak jsem si tím užrala tolik času, který jsem mohla věnovat překladu něčeho kvalitního. Už jen na překlad zkurvené My little pony creepypasty jsem tenkrát vyplýtvala dva večery. 12 stránek. Jen tato informace by vám mohla asi nepovědět, jak moc v prdeli byl můj sociální život.

A je pravdou, že když se do Creepypasty moc zažerete, dost vás to změní. Rodiče si začali něčeho všímat, a tak mi zakazovali psát na blog a obecně chodit na počítač, protože si mysleli, že jsem z toho psychicky v prdeli. Popravdě se jim ani nedivím, pamatuji si stále na ten incident s holkama z Ameriky, které ubodaly kamarádku kvůli Slendermanovi.

Výsledek obrázku pro two girls murders slenderman

Nebyla jsem určitě jediná, kdo se dostal do hledáčku rodičů. Bylo mi to ale fuk, ventilovala jsem svoje problémy na blog a často bylo zde mých depresivních výlevů více než normálních článků. Je asi dost smutné, že jediné místo, kam jsem mohla svěřit byl internet, mezi naprosté cizince. Ale cítila jsem se zde dobře. A věděla jsem, že v tom nejsem sama.

Ale zase pryč od depresivních kravin. Kromě klinické deprese jsem také oplývala stálou láskou ke psaní příšerných fanfikcí. Yeah, možná tady házím hnůj na špatná OCčka, fanfikce a creepypasty, ale pravda je, že já psala a stále píšu, mnohem horší svinstva.

K mým doufám, že ne slavným počinům, patří například spojení Hunger Games a hry Slenderman, creepypasta udělaná podle dětského komixu Čtyřlístek, angsty Jeff fanfikce bez jakékoliv hloubky, SCP fanfikce v době, kdy jsem o SCP nic nevěděla a samozřejmě naprosto idiotské Catch me if you can, kde jsem se snažila pointnout na to, jak už nejsou „Creepy“ vůbec děsivé.

Mám temnou emo minulost

DSC03908001.jpg
Neříkejte mi, že nejsem jediná, kdo chodil jako správný edgy teen vyvěšovat Slendermanské papírky do lesa, abych strašila pejskaře

A najednou to přišlo. Velké pobouření.

Najednou z ničeho nic začali lidé hrozně moc řešit Creepypasta OCčka. Ale nebylo to obyčejné „lol to je blbý“, byly to.. doslova hony na čarodějnice.

Všechno to začalo sérií videí s názvem „Kurvitelky Creepypasty“, které tvořil můj (doufám, že stále) kamarád Omega. Četl ve videích to nejhorší z Creepypasta fanfikcí, sexy scény s Jeffem a Creepy family. Vždyť už to znáte.

Měla to být sranda, ale chudák Omega tím odstartoval nečekaně velkou akci s názvem „Save the Creepypasta fandom“.

Lidi si začínali všímat, že počet „kvalitních“ creepypast začíná být převažován fanfikcemi a výmysly takzvaných Kurvitelek. Všichni se ve skupině SCF semkli a začali vyhledávat ty nejhrůznější výtvory vlhkých 13tek, a nejen z českého okruhu. Těhle zvrhlostí byl plný celý internet a rozhodně bylo co postovat.

I mě to ze začátku bavilo. Smáli jsme se špatným fanartům, přiblbým fanfikcím, nebylo to ale nic násilného. Bylo to spíše ve stylu toho, že jste se na jistou věc podívali, jen jste se zasmáli a šli jste dál. Lidi byli taky fajn, sranda to pro mě ale přestala být ve chvíli, kdy pár lidí z fandomu překročili lajnu.

Vydali se přímo po malých holkách, co psaly svoje fantazie a dávaly je na wattpad. Byla to fakt šikana, často moc nepěkná. A často se tito hateři zmiňovali o tom, že by tyhle holky nejradši podřízli jen za to, že špiní dobré jméno Creepypasty.

Obě dvě strany si nadávaly, některé holky pak mazaly své příběhy and stuff.. nedokážu si představit, že bych byla takhle mladá a už teď bych se setkala s takovou dávkou zlosti.

Nechci poukazovat na lidi, co za tím stáli, oni o sobě moc dobře ví. A nechci být pokrytec, tak jsem pro jistotu projela skupinu, abych věděla, jestli jsem fakt nepostovala něco hateful. Díkybohu jsem měla ještě nějaký cit.

Ironií bylo to, že i když se fandom tak strašně snažil se zbavit Kurvitelek, aby bylo všechno čisté a pure, ničil se zevnitř a všude to začalo prolézat toxicitou a hnilo to. Zjevně jsem nebyla jediná, kdo si to uvědomoval a spousta lidí začalo fandom opouštět..

Záznam celé obrazovky 03.07.2018 231855.bmp
Creepypasta fandom byl v té době fakt mess a pociťovali jsme to všichni..

Na vině bylo pravděpodobně davové šílenství. Síla skupiny, která něco nenávidí je obrovská, lidi se v ní cítí neporazitelní a často se touto mocí opíjí, což v tomto případě bylo až trochu děsivé. Chudák Omega i natočil video s omluvou „Kurvitelkám“, jelikož se za celou situaci cítil vinný, i když za to víceméně nemohl..

Fandom utichl. Zklidnil se. Já mezitím prošla breakdownem, kdy jsem vymazala vše z blogu.cz, protože jsem se za vše napsaného a přepsaného strašně styděla a přefiltrovaný obsah jsem přetáhla sem. A zde jsem se usídlila a zůstanu tu, dokud mě bude creepypasta stále bavit.

Už jistě víte, že well.. už moc lidí nebaví číst (Zvlášť ode mně lol) a veliká část Creepypasta kontentu se přesunula na youtube, kde vám youtubeři všechno hezky přečtou a vy se nemusíte o nic starat. Vše se mění.

Lidé zmizeli a znova se objevili. Někdo opustil fandom. Někdo to dotáhl dál. Někdo změnil styl. Všichni si ale budou navždy pamatovat ty časy, co strávili v Creepypasta fandomu, protože buďme upřímní, zážitky zde se jen tak nezapomenou a kamarádi zůstanou navždy.

Líbí se mi nové způsoby, jak dostat komunitu dohromady. Youtube videa, weby, soutěže, cony. Už to není všechno o tom, že mezi sebou komunikují 14/5 letí creepypasteři a spíše než spolupráce to vypadá jako meme session. Je zde pár výrazných figur, které tady tomu tak trochu šéfují. Ať už to zní jakkoliv, je to pravda a… je to dobře.

Organizují to tady. A organizovanost je důležité, netvoří se pak gangy šikanérů, co si myslí, že jsou nástupci Jeffa.

Chtěla bych poděkovat Vizorovi, který vede Darktown a Markovi, který obsluhuje jak kanál HeavyTeddies, tak zařizuje Creepycon, za to, že dali zase komunitu dohromady. Webem pro nadějné autory creepypast, knihou 13 děsivých těstovin (s 2. dílem na cestě) pro každého se špetkou talentu na psaní strašidelných povídek a conem, na který může každý milovník hororu.

A chtěla bych taky poděkovat moc lidem z fandomu, těm, kteří vydrželi. Před pár dny jsem potkala na conu kamarádku, od které jsem zjistila, že čte můj blog už od samého začátku. Bože, 4 roky. Tolik zážitků, tolik příběhů, tolik fanartu. Tady jsou mé oblíbené :3

(Stále je přijímám *mrk mrk*)

Dostala jsem fanarty. Lidé psali příběhy s mými postavami. Dělali se úchylné fanfikce na moji osobu. Dokonce si pamatuji i na to, jak mi jednou někdo založil fanstránku. Já si tyhle věci nezasloužila, ale vy jste je stejně pro mě udělali.

Přijde mi to všechno surreálné a nechce se mi věřit tomu, že jsou zde lidé, kteří doopravdy chtějí číst věci, které sem házím. Ale údajně tu jsou. A kvůli nim budu s radostí pokračovat ^^

Děkuji za krásné 4 roky. Dotáhneme to na 5!

(Úžasný fanart od Alerazze, furt nad tím slintám :3)

Secure, Contain, Protect(Gift for EyelessJackie27) by Alerazz501

14 komentářů: „4 roky blogu aneb zkušenosti s Creepypasta fandomem

 1. Lmao píčoviny jsme v tom RPG dělaly. xd Btw. furt mám od Sti celej surovej materiál, jen aby mě to strašilo do konce života. Starý dobrý cringe časy~ Furt nechápu, jak jsi mě překecala, abych si taky založila blog a překládala. Ještě, že na ten můj jste chodily jen vy, se kterýma jsem si i psala. xd

  To se mi líbí

 2. Tyvole 😀 hej jako dobře. tenhle článek mě i pobavil i mi ukázal že nejsem jedinej kdo si ve dvanácti myslel že je minimálně Rowlingová 😀 Někdy si vzájemně poreferujem co za shitty to bylo. Díky za zmínku, čekal jsme jestli se k té civil war mezi Stiak, mnou a vlastně celým fandomem vyjádříš (to memíčko už asi nemáš co? hodilo by se 😀 ) článek super a když už si to přežilo s renovací blogu tolikrát, pokračuj dále, nakonec nebýt tebe, neznám ani Niky a kdo ví, třeba bych žil mnohem nudnější život. Díky Jackie, jsi skvělá, tak pokračuj ^^

  To se mi líbí

 3. Aughh, umírám, můj příšerný fan art na Rochelle tu je taky. Moje třináctileté já si dokonce založilo deviantart jenom aby si ten fanart viděla. Well, teď ani nevím jak jsme se tam jmenovala. *shame*

  To se mi líbí

 4. Omfg xddd… Celý post ma sprevádzal (nie sice uplne prijemny hehe) pocit nostalgie… Panebože to už bude 4 roky? :’DDD… Moje cp začiatky si pamätám na creepypastu som narazila vďaka tvojmu starému blogu a well… Úplne som do toho spadla, bola som len malé kido, ktoré si o sebe myslela ako je hrozne depresívne a emo… Najviac vlhká som bola z tvojej creepypasty „Veronica“ lebo sama sa tak volám a jasné že som sa s touto postavou stotožňovala *ehm pociťuje cringe* Keď si starý blog zrušila tak som si myslela, že môj život prestáva mať zmysel… Našťastie tu bola ešte Stiak s… Tuším sa to volalo Kingdom Of Creepypasta? Xdd… Keď si založila tento blog bola som happy jak nikdy… Bola som tu od začiatku a budem tu až do konca :3 ❤❤

  To se mi líbí

 5. Ja viem, niesom najlepší čítateľ, keďže tak málo komentujem, ale tvoj blog vlastne čítam odvtedy, čo som narazila na jednu tvoju FNaF fanfikciu, čo bolo vlastne v roku 2014. A tak dlho, ako tu budeš, tu budem chodiť a čítať tvoje články. ^^ Hlavne toľko nezhadzuj seba a tvoje diela, dosť si toho dokázala už teraz, máš verných čítateľov (napríklad mňa :3) a píšeš kvalitne. A tento názor mi proste nikdy nevyvrátiš, pretože ja o tom budem presvedčená stále. ;D

  To se mi líbí

 6. Kokooos ja neverím koľko času už prešlo 😀 Pamätám si ako malý emo kid som čítala len tvoj blog (iné som nepoznala) a na „deň creepypasty“ všade kreslila proxy znaky.
  Vždy vravím že čím väčší fandom tým viac sa bude zdať, že fandím je toxický i keď to nie je pravda, ale toto čo tu bolo bol čistý shitstorm. Bohuzial patrila som medzi tých čo utocili na ostatných ale okamžite sa stiahla keď videla aký to má dopad.
  Prekvapila si ma, že Leila bola tvoje OC (kedysi jedna z mojich obľúbených).
  Bohužiaľ moja sestra (rok a pár mesiacov mladšia) prešla svojou CP fázou asi pred rokom ale stihla som ju zastaviť predtým ako sa dostala na Wattpad a v prítomnosti neumrela od hanby. 😀
  Aj napriek tomu čo sa všetko stalo nič neľutujem, spoznala som zopár ľudí, zlepšila sa v angličtine a niečo o sebe naučila. Dúfam že ešte aspoň zopár ďalších rokov budem môcť si čítať tvoje články 🙂

  To se mi líbí

 7. Anoo dokonalý zivot si pamatam, tiez som to uplne obdivovala a ked mad zoe zmizla bola som z toho dost rozcarovana. A potom som nevedela kde citat creepypasty a hľadala som nejake blogy kde som nahodou narazila na tvoj a odvtedy poctivo citam<33jezisi ani by som nepovedala ze to je tak davno

  To se mi líbí

 8. A mia bola vtedy moja obľúbená, ani som nevedela, ze bola tvoja:d neskor som ju hladala na internete, tak uz viem preco som nenasla. Fakt by som si ju precitala znovu.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s