Příběhy z Redditu

Pokud už nějakou dobu čtete můj blog, určitě jste si všimli, že jsem závislá na Redditu. A myslím si, že zcela oprávněně.

Docela mě mrzí jeden už celkem známý fakt – příběhy na Creepypasta wiki už nejsou děsivé.

Shodneme se na tom asi všichni. A pokud už se zde objeví něco děsivého, je to jednou za uherský rok a musíte se prohrabat tunami klišé duchařských povídek a rádoby děsivými incidenty, které jistým pisatelům jednou řekla jejich sousedka, když za nimi přišla po obědě na kafíčko.

Sure, některé věci mají potenciál, ale vy víte, jak to končí..

Proto chodím na Reddit. Překládám z něj věci už nějakou dobu a obecně ho mám jako inspiraci k různým příběhům. Našla jsem zde i sérii The Day I hired a hitman, která je jak děsivá, tak napínavá jako sviň. Prostě zde najdete spoustu šťavnatých věcí.

Mým oblíbeným prvek redditu jsou ovšem příběhy ze života. Najdou se většinou v subredditu, kde se lidé ptají na různé otázky a cizinci jim odpovídají a často se ani nestačím divit, kolik hnusu se zde dá vyhrabat.

A tak jsem zde vypíchla své oblíbené příběhy. Nechutné i dojemné, ne ovšem v tom dobrém smyslu.

Užijte si to zvrhlíci ♥

Kopie návrhu Kopie návrhu Kritika CreepypastJeff the Killer


Zoo incident

Výsledek obrázku pro zoo elephant

K téhle storce jsem se dostala přes moji milovanou přítelkyni poté, co jsem jí vyprávěla o Smrti humrem z tohohle článku, ale i přestože si myslím, že je humr celkem drsná záležitost, tak mu tohle dost silně konkuruje.

Příběh, ke kterému se mi bohužel nepodařilo vyhledat OP, začíná u vzpomínek na prázdniny strávené u bratra původního autora, Mikea. Byl veterinářem ve Washington Park Zoo v Portlandu.

Bral svého bratra, kterému budeme ku příkladu říkat Peter, na jízdy na slonovi, nechal ho hladit tygra a podobné věci, o kterých by se dalo ostatním lidem jen zdát. Taky s tím ale přicházely starosti a práce, třeba sterilizace lvice ve Výzkumném centru, o kterém celý tento příběh je.

Nacházely se zde klece, kde byla umístěna nemocná zvířata a v zádi budovy byla i márnice pro mrtvoly. Mrtví jedinci se nespalovali ani nepohřbívali, byli zde uchováni na „trénink“ operací pro Mikea, aby pak věděl, co dělat, až přijde na živá zvířátka.

Lvice obstála operaci velmi statečně a tak ji uzavřeli do Výzkumného centra do kóje mimo nemocná zvířata, aby se mohla zotavovat a na starost ji dali hlídačovi, aby si mohli na víkend zajet na výlet do lesů. Těhle pár dnů bylo ale extrémně horkých a když se vrátili, nečekalo je nic hezkého..

Jakmile dorazili k branám zoo, přiběhl k nim hlídač s tím, že Výzkumné centrum krvácí.

Šli to zkontrolovat a zjistili, že měl hlídač pravdu. Zpod vrat tekla sirup připomínající, rudá břečka a samotné dveře byly žhavé na dotek. Znamenalo to tedy, že se klimatizace, která byla uvnitř, nějak porouchala a místo toho aby ochlazovala, tak naopak zahřívala.

To bylo hodně zlé.

Připravili se na nejhorší, vzali si boty, rukavice a pláště, ale nic z toho je nemohlo připravit na to, co je čekalo uvnitř.

Když se otevřela vrata, vyvalila se na ně potopa dosahující až ke kotníkům, sestávající z krve, vnitřností, bakterií a plísně. Příšerný zápach, plyny z rozkladu mrtvých těl a hniloby. Ale nejdivnější věcí bylo to, že nikde nebyly žádné mrtvoly. Ani kosti. Ze všeho se stal krvavý sirup a jediná věc, která zdánlivě připomínala zvíře, byl kus kůže ze slůněte.


I am NOT proud of my son

image

Syn muže, který se ukrývá pod přezdívkou Captain_1958 byl střízlivý už 18 měsíců, dodělal školu, dostal práci, kterou si našel on sám bez pomoci rodičů a zatím nezmeškal ani jednu schůzi se svým psychologem. Dělá všechno, co by jste čekali od 17ti letého kluka, který se vydal na špatnou cestu životem.

Teď je mu ovšem 29 let a jeho otec na něj není pyšný.

A co že dělal, ptáte se? Že ho tatík načapal s marihuanou a teď mu dává sodu? Popravdě jsem si na začátku tohohle vyprávění myslela, že tohle je random post od nějakého táty, který je jen naštvaný, že jeho syn užíval drogy, to asi my všichni.

Ale oh boy, oh boy, dost se to zvrtlo.

Všechno začalo v 15 letech, kdy začal krást. Když se to stalo poprvé, donutili ho rodiče odnést ukradené GTAčko zpátky do obchodu a omluvit se, podruhé udělali to samé, když šlo o boty a potřetí už šli na terapii.

Terapie šla dobře, doktor jim nabídl, že s ním bude mít soukromé terapie. Po pár sezeních jim ale na dveře zaklepala policie, protože terapeuta kluk přesvědčil o tom, že je jeho rodina ve skutečnosti nějaký náboženský kult, který ho každý den znásilňoval.

Když se policie ujistila, že je vše v pořádku, rodina se terapeuta zbavila a kluka dala k dalším 6, dokud se o něj ke konci už nikdo nechtěl postarat.

V 16 letech se z něj stal alkoholik. Našli mu v pokoji a dokonce v jejich rodičovské ložnici drogy, začal všude nechávat použité jehly, bongy a podobné věci schválně tak, aby to našli a aby je to sralo. Což on sám bez ostychu potvrdil. A tak se poprvé vypravil do léčebny a poprvé tomu také po „vyléčení“ znova propadl.

Musel v 17 opakovat ročník, což znamenalo, že se z něj stal velký lídr malých děcek, co ho viděla jako jejich mentora, který jim dokázal sehnat cokoliv na co si jen vzpomněli. Otec měl i podezření na to, že chodil se sestrou jednoho z členů jeho „gangu“, které bylo v té době pouhých 13 let.

Ten ale nemohl věřit pouze svým instinktům a radši jen rodiče této dívky varoval. Nebyla podána žádná obvinění, ale rodina společně s dcerou odjela neznámo kam a syn byl samozřejmě naštvaný, že ho táta nenechal píchat malou holku.

Později si ale troufl i na „normální“ znásilnění. Když byl otec mimo dům na služební cestě, vlezl v noci s nožem do postele k jeho matce a sjel jí rukou mezi stehna.

Otec neví přesně, co se té noci stalo, ale zjistil od manželky tohle – snažil se ji držet a svléct ji. Ona bojovala. On ji pobodal. Ona ho kopla a vyběhla ven z ložnice, aby se zamkla v koupelně a křičela ven z okna o pomoc.

A ten bastard utekl, aby se mohl jít za svými kamarády vychloubat. Měl štěstí, že se k ženě dostala sanitka dřív než vykrvácela, jinak by měl poté, co ho chytla policie, na krku i vraždu.

Po soudním řešení se s otcem jeho matka rozvedla, protože jí příliš připomínal jejich syna. Otec toho zmetka hned poté navštívil a ten mu jen s úsměvem řekl, že „Měla dost tvého péra, které jí stejně nikdy nestačilo.“

O rok později se zabila.

A synův komentář, když ho po její smrti otec navštívil?

„Už teď víš, jaké to je, když ti někdo vezme tvoji babu?“

Klučina strávil 3 roky ve vězení a 6 let na ulici, čas od času přespávajíc u kamarádů. Každý půlrok volal tátovi kvůli penězům, ten mu ale nevyhověl a nechtěl s ním mluvit, pokud tedy nešlo o to, že by se vrátil zpět do léčebny. Přestal s ním mluvit nadobro, když mu ukradl peněženku.

O nějakou dobu později přišel k tátovi domů s jeho tetou a „brečel“, protože se chtěl omluvit. A zblblá otcova sestra po něm chtěla, aby odpustil synovi, který mu znásilnil manželku, zavinil její sebevraždu a smál se tomu. Samozřejmě, že ho nepustil dovnitř, a synek se mu za to odvděčil propíchnutými pneumatikami a cihlou skrze okno. A odjel tety autem.

Ta samozřejmě nevěděla o tom, že jí vzal klíčky, ani o tom, že byl ozbrojený. A vinu uvalila na otce.

Klučina ji donutil k tomu, aby u ní mohl zůstat, že se polepší. Šel do léčebny, ale selhal, a pak znova, zase ta stejná pohádka. I když se přesvědčil o tom, že se dokáže změnit, znova sklouzl zpět a znova ublížil. Teta se dostala do stádia, kdy se snažila ignorovat to, že se jí z domu ztrácí šperky a předstírá, že je prostě jen někde zapomněla. Nechtěla se smířit s tím, že je tenhle kluk schopen zlých věcí a když ji otec varoval, poslala ho do háje.

„Nejsem pyšný na svého syna. A je mi líto, že jsem ho přivedl do tohohle světa.“


Anorexia’s lowest point

14539383300015_b

Když je na AskReddit postnuta otázka typu „Lidé z lékařského oboru, které bylo nejdivnější sexuálně zaměřené zranění, které bral pacient jako maličkost?“, víte, že odpovědi budou obzvlášť šťavnaté.

V tomhle případě se nejedná zrovna o odpověď, kdy by šlo o sexuální věc, ale je to z lékařského odvětví, takže se to počítá. A je to fakt disturbing.

Člověk vystupující pod přezdívkou Latterdaydude vyprávěl o jedné dívce, kterou mu přivedli na prohlídku kdysi dávno, kdy studoval medicínu. Pamatuje si na to, že když vstoupila do místnosti, musela většina lidí okamžitě odejít, protože se za ní táhl naprosto odporný zápach.

Už předtím zacházel s věcmi takového typu, s bezdomovci, mrtvolami atd., ale nikdy se nesetkal se zápachem tak pronikavým, jako u této dívky. Holčina byla vychrtlá, diagnostikovaná s anorexií a byla v nemocnici už několik týdnů, přes které ji smrad ale neopouštěl, a to ani když ji lékaři nutili, aby se sprchovala a voněla. Nikdo nevěděl, proč tomu tak bylo.

Dívčina byla ohledána a jelikož se jednalo o oddělení gynekologie, podívali se jí i tam dole a hádejte co zjistili.

Jídlo, které tato dívka sežvýkala, ale nechtěla sníst, aby neztloustla, si schovávala do vagíny.

Vytahali z ní doslova hroudy zkaženého masa, které v ní muselo být alespoň několik dnů. Dívčina byla plná infekcí a tak ji nadopovali antibiotiky, aby na místě nezkolabovala..


Confessions of a donor baby

587225739-sister-wallpaper-e1538679837309.jpg

Když jsem tenhle post poprvé četla, myslela jsem si, že čtu nějakou povídku o dystopické budoucnosti, ale je to ve skutečnosti krutá realita, která i napříč tomu, že je naprosto odporná a hraničí s týráním dětí, je považována za naprosto legální a normální činnost.

Tento příběh vzešel ze subredditu s názvem r/raisedbynarcissists (vychován narcistou), kam se lidé svěřují se zážitky z jejich dětství s rodičem, který byl ve spárech narcismu. Tito lidé jsou sebestřední, arogantní a bez jakéhokoliv soucitu ke druhým, zkrátka je to člověk, který pokud je v roli rodiče, často nutí své nebohé děti k tomu, aby vzaly život do vlastních rukou, jelikož hlavním zájmem narcistů jsou hlavně oni sami a jejich zájmy.

Příběh dívky, které budeme třeba říkat Lisa, je při nejmenším znepokojivý. Její starší sestra v předškolním věku zjistila, že trpí Fanconiho anémií, což je geneticky podmíněná nemoc, kterou provází kromě leukemie i mentální poruchy, hluchota nebo hypoplazie očí nebo ledvin. A dá se léčit transplantací kostní dřeně a jiných tělesných částí.

Bohužel nikdo z rodiny, máma, táta ani bratr neměli kompatibilní tělo s tím jejím, takže se rodiče rozhodli si udělat další dítě, které by s trochou štěstí mohlo jejich dcerku zachránit. A tak vznikla Lisa.

Naštěstí byla opravdu kompatibilní s její nemocnou sestrou, ale ať už to zní jakkoliv zle, přála si z celého srdce, aby tomu tak nebylo.

Začalo to u kostní dřeně. Jako batole si to Lisa nepamatovala, ale pamatovala si všechno ostatní.

Ten fakt, že byla zplozena pro jeden jediný účel – aby byla lidskou farmou na orgány.

Točil se okolo toho celý její život. Nemohla hrát sporty pro případ, že by si nějak poškodila orgány a její sestra by nějaký zrovna potřebovala. Nemohla jíst nic jiného než tofu, zeleninu, ovoce a kuřecí maso, žádné sušenky a fast food. Dokonce ani nemohla brát žádné prášky, matka ztropila obrovskou scénu jen při tom, když jí školní sestra dala Tylenol na bolest hlavy. Možností dokonce nebyly ani letní tábory, kdyby náhodou přišlo na to, že by sestra potřebovala pomoc a Lisa by byla daleko.

Když jí bylo 12 let, tak jí doktoři oznámili, že její sestře selhaly ledviny a potřebuje transplantaci. Pro tak mladou dívku musela být představa toho, že ji rozřežou a dají kus těla jejímu sourozenci, přinejmenším děsivá. Pro mě v takovém věku bylo děsivé jen to, že mi museli sešívat koleno poté, co jsem si zarazila kovovou šlapačku od rotopedu skoro půl centimetru hluboko.

Samozřejmě protestovala, ale matka ji obvinila z toho, že je jen sobecký psychopat, který chce, aby její sestra umřela. Takže šla na sál.

Mámino šílenství začalo všechny děsit, rodinu, sousedy.. škola dokonce nenáviděla Lisu jen kvůli tomu, jak její matka vyhrožovala tím, že je bude žalovat za podání Tylenolu. Otec se snažil své bláznivé manželce a celé téhle depresivní situaci schovat prostřednictvím práce. Bratr buď hrál celou dobu videohry, nebo se opíjel alkoholem z rodinného vinného sklípku.

Lisa se s učením dřela jako kůň, protože zjistila, že když dodělá školu dříve, tak může i dříve odjet pryč na vysokou, což znamená, že by utekla své psychotické matce. Její máma ale dopisy ze škol, které byly daleko od domova, ZFALŠOVALA tak, aby Lise sdělily, že nebyla přijatá.

V 19 letech jí bylo sděleno, že je se u její sestry našel na játrech nádor a že je potřeba jí dát kus ze svého. V té době už byla dospělá a tak si mohla rozhodovat sama za sebe, ale matka jí pohrozila tím, že jí přestane platit školu, nacož Lisa odpověděla tím, že by byla radši do konce života v dluzích než být donucena k další operaci. Matka na ní křičela s tím, že by jí ani banka nevydala žádné peníze bez jejího podpisu, což vyústilo v Lisino nervové zhroucení a pokusu o sebevraždu skokem ze střechy nemocnice, z čehož ji vymluvil jeden doktor.

Nešlo ani tolik o to, že by přišla o kus jater, ty dorostou, ale sužovala ji hrůza z toho, jak moc jí matka řídila každý aspekt jejího života. Sestra nakonec nepřežila postoperační komplikace.

Lisa ale nebyla smutná, myslela jen na to, že byla konečně volná.


The Lamp

3344345148_7614e74eed_b

Asi ne každý člověk je na tenhle typ příběhů, ale podle mě je jeden z nejděsivějších, co jsem kdy četla. Jen poslouchejte..

Redditor pod jménem temptotosssoon vypráví o svém zážitku z posledního roku na vysoké škole. Byl napaden celkem robustním čutálistou a v bezvědomí se svalil na chodník.

Ihned nato se setkal s úžasnou milou dívkou, do které se okamžitě zamiloval. Trvalo mu nějakou dobu, než se dostal k jejímu srdci přes všechny ostatní nápadníky, ale nakonec měl štěstí a 2 roky na to se s ní oženil.

Měli nádherný život, on měl dokonalou práci a ona mohla pracovat z domova a tak se starat i o jejich dvě úžasné děti. Všechno bylo perfektní.

Jednoho večera se ale posadil na gauč a zadíval se na lampu, která stála na stole. Něco se mu na té lampě nezdálo. Vrtalo mu to hlavou tak moc, že začal celé dny jen polehávat na gauči a studovat lampu, odcházel jen když si potřeboval odskočit do koupelny.

Po nějaké době přestal i jíst a pít, jen prostě ležel na gauči a koukal na lampu. Po třech dnech se o něj začala manželka bát a tak zavolala někoho, aby si s ním o tom popovídal, ale ani se nenadál a už ho opouštěla a děti brala s sebou.

A tak se ještě jednou pořádně podíval na lampu. A došlo mu to.

Ta lampa není kurva reálná.

Není reálné vůbec nic, jeho život, ani jeho dům, žena nebo děti. Lampa se začala roztahovat a pohlcovat všechno okolo něj a on slyšel jen výkřiky cizích lidí..

A objevil se znova na chodníku s vyraženým zubem.

Zatímco byl 2 minuty na chodníku v bezvědomí, tak si prožil celých 10 let života, který doopravdy nikdy nezažil.

8 komentářů: „Příběhy z Redditu

 1. Ta lampa… Oh wow. Nemám slov. Máloco mě vyděsí, bývám spíš znechucená… ale tohle mě opravdu… zmátlo? Rozhodilo? Ani nevím jak to popsat. 😀
  Reddit je vážně fajn…

  To se mi líbí

 2. Ah, Reddit, zlatej důl incelů, roztomilejch memes a lidský zvrhlosti obecně.. r/AskReddit, že? 😀
  Ty jo, to s tou narcistkou mě dostalo asi nejvíc. Až se mi nechce věřit, že je to reálné.
  O lampě už jsem kdysi slyšela, ale je to dobrá story a bylo fajn si ji připomenout ve tvém podání. Já vím, je to smutný a tak, ale honestly, ta část
  „Po nějaké době přestal i jíst a pít, jen prostě ležel na gauči a koukal na lampu. Po třech dnech se o něj začala manželka bát a tak zavolala někoho, aby si s ním o tom popovídal, ale ani se nenadál a už ho opouštěla a děti brala s sebou.

  A tak se ještě jednou pořádně podíval na lampu. A došlo mu to.

  Ta lampa není kurva reálná.“

  ..mě rozesmála.. Jsem hroznej člověk.

  Díky za zpříjemnění dne, těším se na další várku. ^^

  To se mi líbí

 3. Ten příběh s tou narcistkou je podobný jednomu filmu nwm jak se jmenuje ale je to úplně stejný akorát ta holka co byla na orgány chtěla být prohlášena za dospělou v 15 letech a dopadlo to stejně sestra umřela a ona se stála dospělou v 15 letech

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s