The Girl in the Photograph


Jednoho krásného dne seděl při hodině matematiky ve třídě hoch jménem Tom. Do konce vyučování zbývalo šest minut. Jak se tak koukal na změť čísel, něco upoutalo jeho pozornost.
Související obrázek
Jelikož byla jeho lavice u okna, koutkem oka zachytil něco, co leželo venku na trávě. Vypadalo to jako nějaká fotka. Když škola skončila, ihned utíkal ven na místo, kde tu zvláštní věc naposledy viděl. Běžel hodně rychle, to proto, aby mu tu věc někdo nevzal těsně před nosem.
Zvedl ji ze země a musel se sám pro sebe usmát. Byla to fotka té nejpůvabnější dívky, kterou kdy spatřil. Měla na sobě džíny, červené boty a její ruka byla natažená před jejím tělem s dvěma zvednutými prsty do znaku „peace“, alias véčko.
Byla neuvěřitelně krásná, musel ji prostě potkat. Běhal po celé škole a ptal se lidí, zda tuto dívku neznají, nebo ji alespoň neviděli. Ale nikdo mu neodpověděl tak, jak chtěl. Cítil se zničeně.
Když dorazil domů, šel se hned zeptat své starší sestry, zda náhodou onu dívku nezná, ale ani ona o ní nic nevěděla. Bylo už dost pozdě večer a Tom se rozhodl jít spát. Unaveně se došoural k posteli a dal si fotku na noční stolek.
O půlnoci vzbudil Toma nějaký zvuk. Znělo to jako poklepání nehty na okenní tabulku. Zděsil se.
A hned poté uslyšel chichot. Za oknem se mihl temný stín.
Vyděsil se, že je to nějaký pobuda, a tak vylezl z postele, otevřel okno, aby ho zastihl, ale nikdo tam nebyl.
Bylo to pryč. Další den se ptal sousedů na dívku na fotografii. A zase získal zápornou odpověď. Ptal se dokonce své matky, která dorazila domů. Neviděla ji. Neznala ji.
Odešel zpátky do svého pokoje, položil fotku na stolek a s těžkým srdcem usnul.
Znova ho ze spánku probudilo to klepání. Sebral fotografii a přitiskl si ji na hruď, jakoby ji chtěl ochránit. Zase ten chichot. Vyběhl ven z domu, odhodlaný toho smějícího se člověka chytit, ale byl tak zaslepený děsem, že si ani nevšiml, že se na něj řítí ze zatáčky auto. Srazilo ho a Tom umřel na silnici, stále svírající svoji milovanou fotku…
Řidič okamžitě vyskočil ven z vozu, odhodlaný chlapci pomoct. Ale bylo příliš pozdě. Po několika marných pokusech o oživení si všiml, že chlapec něco drží. Jemně mu to vyndal ze sevření jeho opatrovnických rukou a prohlédnul si to.
Byla to fotografie dívky se třemi zdviženými prsty.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s