About SCP docs (1)

Jednu věc na SCP Foundation obdivuji – každá ze známých postav má skvěle propracovanou osobnost a charakter. Je to přesně ta věc, která mi u Creepypasty chyběla, různorodé postavy, se kterými se dá nádherně obohatit příběh. Asi proto mě nebavilo psát creepypasta fanfikce, měla jsem totiž v paletě na výběr jen jednu a tu samou postavu, akorát s jiným příběhem a vzhledem.

Buďme k sobě upřímní – od Jeffa po Clockwork to jsou jen „šílená“ děcka a jejich chabě napsané příběhy nás doslova prosily, aby nám jich bylo líto. Je celkem smutné, že se dobré nápady nechají pohřbít omílanými klišé.

Nevím, možná je to jen můj úhel pohledu, ale vždycky mě bavilo pracovat s postavami z Nadace. Zrály a utvářely se od roku 2008, stejně jako creepypasta, ale na rozdíl od nich se z počátečních Mary Sue vyklubaly skvělé postavy se zajímavým charakterem.

Pravděpodobně se rozepíšu.. a to hodně.. jestli to přežijete, máte u mě nesmrtelný respekt. A omlouvám se předem, jestli bude psaní chaotické. Když začnu psát o Nadaci, nedám se zastavit 😀

Tentokrát si vezmu na paškál svoji svatou trojici. Protože u nich se rozepíšu doopravdy hodně.

The SCP Foundation,Secure. Contain. Protect.,фэндомы,SCP art,Персонал SCP,Доктор Клеф,Доктор Брайт,Доктор Кондраки


Dr. Alto Clef

Aka Ten bastard aka Ďábel aka Wafflefucker aka CO TO KURVA JE

tumblr_nb72vyposc1qg5o3ao1_500

Pokud jste jedni z těch méně šťastnějších a dostal se vám do ruky kus příběhu z mého starého blogu jménem „Dvojí život“, určitě jste si tohoto hajzla všimli. V té době jsem ale o Nadaci věděla velké hov- nic, a tak byl popis nejslavnější postavy SCP Foundation nepřesný a OOC. Existuje totiž hodně verzí doktora Clefa, a hodně z nich se od sebe liší podstatnými rozdíly. Je tu Clef – nástroj destrukce a magor posedlý zabíjení, Clef – vysloužilý agent, který ani neví, kde si nechal vlastní ponožky, Clef – starostlivý otec a samozřejmě PornoClef – gay as fuck.

Pravý Clef pravděpodobně leží někde mezi nimi, alespoň se vám ho zkusím trochu přiblížit. I když sám autor doktora Clefa říkal, že původní verze už je pohřbená někde v hlubinách Nadace a každý fanda má svoji vlastní verzi, ale to je naprosto v pořádku, je to přirozenost fandomu~

Takže základní fakta – co vlastně Clef je?

(Pro spousty lidí je prostě úžasné SCP meme, ale o tom budu mluvit v jiném článku)

WHERE 15 SCULPTOR OF REALITY?,The SCP Foundation,Secure. Contain. Protect.,фэндомы,SCP fun,Персонал SCP,Доктор Клеф

alias Incident 239

Je to bývalý agent nepřátelské organizace GOC, který později přestoupil k SCP Foundation, jelikož byl zájem o jednu z jeho schopností, kterou žádný jiný člověk nemá.

Ve světě SCP totiž existují bytosti jako my. Vypadají jako lidé, chovají se jako lidé, ale ve skutečnosti jsou to bohové. Jedná se o reality bendery. O bixbies, mary sues, type greens, jmen pro tyto bytosti je mnoho. Ale jak už můžete vytušit z jejich prvotního pojmenování, jejich schopností je utváření reality. A ani o tom nemusí vědět. Když jsou osamělí, jen pomyslí na to, jaké by to bylo, kdyby měli kamaráda, a najednou někdo zazvoní u dveří.

Sám Clef mluvil v jednom ze svých dopisů o svém prvním zabitém reality benderovi. Byla to malá osamělá holčička, která přivedla k životu jednu ze svých panenek. Bylo jí dvanáct. DVANÁCT.

Někteří z těch, co o svých dovednostech ví, se sami za sebe stydí a ukrývají se. Jiní to využívají nestydatým způsobem. Ať už jde o jakýkoliv typ, Clef je jako jediný z Nadace pověřen k tomu, aby je zlikvidoval a aby se o tom veřejnost nedozvěděla. A proč zrovna on?

Je totiž reality anchor. Na něj přetváření reality neplatí.

Za celé své působení v Nadaci už zabil okolo stovky takových type green. Je tím proslavený mezi celým personálem a dělá i přednášky, které jsou pro lidi často, jak to říct.. traumatizující. I sám psychiatr Nadace, Dr. Simon Glass, je pokaždé, kdy se mu podaří Clefa k sobě dotáhnout, vyděšený tím, jak si s ním hraje.

Clef je totiž v hloubi srdce tak trochu troll a je to takový ten typ chlapa, který by předstíral, že je satanista, aby strašil lidi. Ale ten nic takového nepotřebuje. Zase takový egoista, aby uctíval sám sebe, zase není.

Mezi lidmi traduje totiž obecně oblíbený názor, že je samotný Ďábel. Ďábla totiž každý vidí jinak. Nemusí se totiž jednat o červeného mužíka s rohy a kopyty, může být nenápadný, tak nenápadný, až je to děsivé.

the-scp-foundation-%d1%84%d1%8d%d0%bd%d0%b4%d0%be%d0%bc%d1%8b-scp-art-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%81%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%bb-scp-2599501

Pokud už jste se někdy dívali na fanart s Clefem, všimli jste si kromě jeho klasického kloboukou a ukulele toho, že ho lidé hodně často vyzobrazují s třetím hnědým okem (jedno oko má mimochodem modré a druhé zelené). Je to zapříčiněno známým faktem, a to sice tím, že se Clefův obličej nedá vyfotit a když se o to pokusíte, místo jeho hlavy se objeví zvířecí. A někdy zrůda s třetím okem.

Myslím, že to nádherně symbolizuje to, jak vidíme lidi jinak. Lidé v Nadaci ho totiž také popisují jinak. Někdy se popis liší jen v barvě vlasů nebo v již zmiňovaných očích, někdy ho ale vidí jako muže bez obličeje se šesti křídly… a nebo jako naprosté monstrum.

Jeho Ďábelský původ by také vysvětloval jeho.. rodinný život. A to sice záhadnou ženu jménem Lilith. Pokud se rádi šťouráte v křesťanství jako já, narazili jste určitě na příběh o OPRAVDOVÉ první ženě s tímto jménem. Kdybych mohla Clefa citovat,

„Nebyla jako ta submisivní čubka Eva, byla o pravá žena. Nespoutaná, krásná, divoká…“

Lilith je uskladněna pod číslem 336.

Byla to, co by ženy být měly. Ale to se pravděpodobně lidem u církve nelíbilo. Adam totiž chtěl s Lilith souložit a nutil ji, aby byla dole. Ona ale řekla, že má stejné právo jako on být nahoře. Adama to pochopitelně naštvalo a tak se ji pokusil znásilnit, ale ona mu utekla a dostala se z Ráje. Přidala se na stranu Satana a stala se „pekelnou děvkou“, démonem. Bůh jí řekl, ať se vrátí, že jinak pozabíjí všechny její děti. Ale ona mu ukázala prostředníček a stala se manželkou Samaela, pekelného vrátníka se šesti křídly, který se poté stal Satanem. Náhoda? NEMYSLÍM SI

Ale nebyl by to doktor Clef, aby nemlžil. Existuje totiž něco, co tak trochu fandom mate a nikdo neví co s tím. Ví se o Altovi, že měl ženu, buď to byla Lilith (která byla s větší pravděpodobností pouhá jeho „ex“) a nebo je zde mnohem lepší a smutnější verze, která se váže ke „Cornwallskému incidentu“.tumblr_o4k204z43p1saipv3o5_1280

Zde vznikl nejsmutnější příběh v dějinách Nadace.

Nevím, jak přesně vám to vám interpretovat, ale zkusím to. Clef se jako dítě ztratil v lesích, kde se setkal s jedinou opravdovou láskou svého života. V té době však netušil, co je dívka, se kterou se seznámil a trávil čas v lesích, vůbec zač. Byla to bohyně přírody, v jejích vlasech mezi napadaným jehličím jí rostly parohy a místo lidských nohou měla kopyta, ale jemu i tak přišla úžasná a nádherná. Asi proto, že byla jeho naprostý protiklad – čistá, milá, plná lásky. A naproti ní samotný Satan.

Ale po několika letech se něco stalo.tumblr_o4k204z43p1saipv3o1_1280

Bohyně chtěla ukončit utrpení lidstva. Chtěla ze světa odstranit války, hladomory a nemoci. Ale i taková utopická vize má své stinné stránky. A jistá lidé u GOC chtěli ji i její následovníky zastavit a zničit.

Bohužel u GOC v té době pracoval Clef. A rozkazy jsou rozkazy.

Osud ho donutil přiložit hlaveň pistole ke spánku jeho milované a stisknout spoušť. Ještě se ale ani nedokázal vyrovnat s tím, jak mu umírá v náruči před jeho očima, i před očima jeho spolupracovníků, a přišla další rána.

Střelba probudila malou holčičku. Dceru bohyně. Jeho dceru.

Vzdal se práce u GOC, kde chtěli jeho dceru zabít. Popadl svoji malou holčičku, která ani nevěděla, že jistý člověk, který zastřelil její maminku je její otec, a odvezl ji do kláštera, kde mohla žít šťastný život v anonymitě a v dobrém vychování.

Bohužel ne na dlouho.

O holčičku se začala zajímat Nadace SCP, ke které Clef přestoupil. Vykazovala totiž zvláštní anomální znaky. Byla sukkuba, v podstatě démon sexu, kterého chtěli všichni příslušníci mužského pohlaví při pohledu na ní znásilnit. A přitom byla vychována v klášteře a je naprosto čistá. Bránila se těmto věcem. A tak ji museli uskladnit pod číslem 166, přilepili jí tohle číslo a vymazali z protokolu její pravé jméno – Meridiana, krátce Meri.

(Dělala jsem research a hádejte, co jsem zjistila!)

tumblr_ohzdd8dwlq1r0ps86o1_1280

Clef je nyní v podstatě v čele Nadace. Vážený pracovník, kterého se všichni bojí, ale on přesto každý den musí myslet, jak je hluboko pod ním v uskladňovacím kontejneru uzavřená jeho dcera, které ani nemůže říct, že je její otec. Už by se na něj nemohla ani podívat..

Poskládat tento příběh dohromady bylo celkem těžké.. musíte totiž hledat tyhle zmínky, malé střípky ukryté v příbězích, které tam schoval autor doktora Clefa. Tohle mě bavilo. Bavilo mě hledat a někdy si domýšlet, být šokována kdykoliv jsem našla další dílek skládačky.

Tady totiž nedostanete všechno naservírované pod nosem. Nikdo vám nevmete do ksichtu headcanony. Musíte pátrat, někdy zapojit vlastní fantazii a nemusíte se vměstnávat do přísných pravidel. Ne vždy.

Co je tedy Clef? 

Clef… je prostě neobyčejný člověk.

Slizký vůči ženám a přitom asexuál. Ďábelský a přitom v hloubi duše skrytý optimista, který věří, že svět je prostě pořád hodný záchrany. Naprostý troll a přitom seriózní člověk. Sociopat a přitom laskavý člověk, když ví, kdy se tak chovat.

Mohla bych o Clefovi mluvit celé hodiny… stále jsem vám totiž neřekla všechno.


Dr. Kondraki

aka King of Butterflies aka Konny

Máme tu legendu Nadace. Člověka, který jezdil na SCP-682, člověka, kterého poslouchá dokonce i O5, člověka, který byl ve své práci tak dobrý, že se ho museli samotní jeho zaměstnavatelé pokusit zabít.

Doktor Kondraki.

Pokud jste si mysleli ze všech těch obrázků, jak sedí ve svém kanclu s alkoholem nebo kávou s alkoholem a povídá si se svými motýly, že je to kliďas, jste na omylu.

Protože jak už autor doktora Clefa řekl „Clef je chlad ke Kondrakimu ohni“. Konny je hodně nevyrovnaný člověk, je jako chodící atomovka nasáklá alkoholem. Pokud jste četli Routine Psychological Evaluations, moc dobře víte, že má výbuchy vzteku i kvůli naprostým zbytečnostem. Třeba kvůli nefunkčnímu kávovaru.

Je direktorem Site 17, což je celkem velký a významný kus Nadace. Kondraki je proto pod neustálým stresem a má celkem posunuté vnímání toho, co je v normách a co ne. Ale buďme upřímní, kdo z Level 4 nikdy k tomuto stavu nedojde?

Nikdo se proto nediví, že skoro nikdy není střízlivý a spíše se straní lidí ve své kanceláři. Nevadí mu to. Může si v klidu procházet záznamy, poslouchat Chopina nebo jiného klasického skladatele, kterého má rád, a nebo si povídá s SCP- 408.

Kromě jeho práce jako direktora a výzkumníka je v Nadaci také zaměstnán jako fotograf. Je to jeho veliká vášeň, svůj fotoaparát si vylepšil tak dobře, že je označen jako SCP, na rozdíl ale od jiných SCPček není uskladněn.Díky němu se totiž Kondrakimu podařilo jako jedinému vyfotit 408, což je hejno motýlů s mimikrami, díky kterým se dokážou zneviditelnit, zabarvit a nebo udělat iluzi člověka.

Jsou to ale stále žijící bytosti a dokáží komunikovat. Kondrakiho si z neznámého důvodu oblíbili a komunikují jen s ním, vytvořili si s ním zvláštní vztah. I když to působí trochu divně, direktor největší Site v Nadaci a povídá si s motýlky?

I přes tento jev Kondraki ale není žádný svatoušek. Popravdě si ho vedení Nadace SCP vybralo pro jeho výbušnou a děsivou povahu. Kdyby udělali vedoucím někoho, kdo je neustále v klidu, asi by ho nikdo moc neposlouchal. Kondraki je něco jako sousedův vzteklý pitbull, který vás zabíjí pohledem, kdykoliv projdete okolo jeho domu. Na pracovníky působí tak děsivě, že se mu nikdo neopováží odporovat.

Ví totiž, čeho všeho je schopen.

bez-nazvu
Nádherně vyzobrazený rozdíl mezi Clefem a Kondrakim

V příbězích se toho o něm moc nedočtete, ale vyhledala jsem si jeho autora, který z SCP wiki jakoby zmizel, na tumblru a našla jsem nový zajímavý headcanon – Kondraki je syn dvou židovských polských imigrantů. Doma s rodiči mluvil polsky a mimo dům anglicky, protože se přestěhovali do USA. Já nevím, prostě nemohu z představy toho, že má polský přízvuk, přijde mi to děsně cute, ya know.

bezcccc-nazvu

Ale i přes to, že si z něj podobně jako z Clefa dělají lidi prdel..

bez-vvvvnazvu

bez-nabbzvu

Duke Till Dawn v kostce

…má podobně jako všichni zaměstnanci Nadace na levelu 4 své problémy. Hodně lidí se ho bojí a mají z něj respekt, ale na druhou stranu nemá prakticky žádné přátele. Hodně lidí ho nenávidí, protože si myslí, že jeho kaskadérské kousky pod návalem agrese jednou zničí Nadaci.

Kondraki je totiž učiněný psychopat, pokud jste někdy četli povídky s ním jako King is Dead nebo Duke Till Dawn, víte o čem mluvím. Když ho jednou odstřihli od SCP-408, začal šílet. Jednou, když bojoval proti Clefovi, a jakože to dělá celkem často, přišel o ruku a stejně bojoval dál.

Nemá problém jít do sebevražedné akce nebo někoho zabít.

Ani Simon Glass, psycholog Nadace, z něj neměl dobrý pocit. Kondraki je neuvěřitelně paranoidní, strávil skoro celý život v Nadaci, ve své Site a žije v konstantním strachu z toho, že se ho někdo pokusí zabít. Nedokáže usnout a když už, spí s pistolí pod polštářem.

Nikdy nevystřízliví. Vzpomněl by si poté na to, že by mohl žít život mimo Nadaci, šťastný bez vědomí toho, že další den může přijít o život jen kvůli špatnému rozhodnutí.


Dr. Jack Bright

aka Dr. J aka Oh bože ne

The-SCP-Foundation-фэндомы-Персонал-SCP-SCP-art-2721333.png

 Poslední člověk z naší svaté trojice, a jeden z mých nejoblíbenějších doktorů Nadace vůbec. O Brightovi jsem toho zjišťovala také hodně, jelikož jsem měla k dispozici zdroj – tumblr jeho tvůrce, který je neustále aktivní. Nechci se chlubit (cut the crap Jackie, tohle si sem chtěla dát už hodně dlouho), ale všiml si mě. Hned několikrát K tomu se vrátím ještě později… Ale abych vás s Jackem seznámila, začneme od úplného začátku.

Četli jste někdy Evening with Bright? Budu z té povídky hodně čerpat, je naprosto úžasná.

Určitě jste si všimli, že na každém fanartu Dr. Brighta je vidět, jak se na jeho krku pohupuje stříbrný přívěšek s rubínem uprostřed. Pokud jste obeznámeni s SCP Foundation, určitě víte, že se jedná o SCP-963. Pro ty, co neví, o co se jedná, se to pokusím co nejsrozumitelněji vysvětlit.

963
SCP-963

Předmět, o kterém se bavíme, je ve spisech Nadace nazván „Immortality“, což znamená Nesmrtelnost. Jeho nositel v přívěšku uchovává svoji duši, nebo spíše celé své vědomí. Pokaždé, kdy zemře, je uchováno uvnitř SCP-963 dokud se ho někdo nedotkne. Pouhým dotykem se vědomí přenese do těl „oběti“. Snadné jako facka, že? Život nesmrtelného doktora ale má spousty stinných stránek.

,, Nikdo přede mnou 963 nenosil. Bylo to stvořeno pro jiného muže, ale ten selhal při své práci. Jsem jeho první a jediný nositel. Od 963 není úniku.“

Bright měl takové ne/štěstí, že se při jedné dovolené ztratil v poušti a objevil v jeskyni mrtvého muž a tento přívěšek. Jeho nebohý tvůrce si myslel, že aby ho zaktivoval, musí se zabít. Bohužel mu to nevyšlo a zvídavý doktor vzal přívěšek do ruky a nasadil si ho na krk. Jeho první přirozenou smrtí se zaktivoval a pak už šlo všechno z kopce.

Dr. Jack Bright se stal jedním z nejvlivnějším lidí v Nadaci SCP. Je direktorem hned tří Sites,  17, 19 a 63. Když víte že pod jednou Site je několik tisíc lidí a jak práce v pouhé jedné zničila Dr. Kondrakiho, asi si dokážete představit, jak je na tom jeho duševní zdraví.

I přes všechny možné duševní nemoci, na které „trpí“ (o tom až později), je to ale člověk bystrý a velice, VELICE chytrý. Nezapomínejme, že Nadace zaměstnává jen elitu. A Jack je zde podobně jako Clef hlavně přes psychologii. Viděl a zažil totiž to nehorší, co se pod rukama Nadace dělo.

Ptala jsem se jeho tvůrce, jaký byl Jackův život před Nadací a kolik přesně mu je.Řekl, že je to někde na pomezí 300-400 let. Nezdá se to moc, že ne? Ale představte si to, co všechno se během tolika let událo.

Jack byl totiž před životem v SCP Foundation ženatý. Bylo pár týdnů po svatbě, když mu zavolali z SCP Foundation s nabídkou práce. Když jednou Nadace odhalí, že existuje, je prakticky nemožné práci odmítnout. Před svou v té době těhotnou manželkou tedy nafingoval svou vlastní smrt a nechal se vtáhnout do SCP Foundation.

Pokud znáte SCP fandom, určitě vás překvapí, že jeho vnukem je Yoric. Což by mohlo hodně vysvětlovat…

Když už jsme u rodiny, je takovým všeobecným vtipem, že alespoň čtvrtina lidí v Nadaci jsou jeho potomci, díky jeho… eskapádám. Ale pokud jde o JEHO rodinu,je to více než komplikované. Zkusím vybrat ty nejzákladnější.

Mikell Bright – Jackův bratr a jeden z nejlepších agentů, které kdy v SCP Foundation měli se ukrývá pod přezdívkou“Agent Cowboy“, je nyní jeden z nejvýše posazených lidí v Nadaci, zasedá s O5 koncilem jako O5-6

Adam a Evelyn Bright – rodiče Jacka, Mikella, TJ a 321.

SCP-590 – další bratr, TJ. Narodil se s úžasnou ale smutnou schopností – kdykoliv se někoho dotkne, přenese na sebe jejich zranění. Psychická i fyzická. Tam, kde měl člověk jizvu, nic nebylo, naopak se to objevilo na TJovi. A stejné to bylo například s depresí a jinými psychickými poruchami. Lidé toho hnusně využívali a TJ pomalu ale jistě umíral. Jack nechtěl žít s vědomím, že jeho bratr trpí a tak se jako direktor rozhodl učinit velice drastické rozhodnutí.

Srazil TJovo mentalitu na vědomí 5ti letého dítěte a vymazal všechny jeho vzpomínky. Často za ním chodí do jeho uskladňovacího kontejneru a kreslí a hraje si s ním. Nedotýká se ho, neobjímá ho, nepohladí po hlavě. Nechce, aby získal všechnu jeho bolest.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

SCP-321 – Jackova sestřička Sarah. Když ji Evelyn přivedla na svět, byla mrtvá a dost ji to zničilo. I její manžel s tím něco chtěl dělat, tak se ji pokusili za pomoci 500 a TJovo schopností oživit, ale i když se jim to podařilo, zůstala stále ve stádiu novorozence. Nikdy se jí nevyvinuly svaly ani pořádné motorické dovednosti, ale prudce rostla. Bylo pro ní lepší udělat eutanázii, ale šťastní rodiče byli zásadně proti. A tak dodnes trpí, uzavřená v uskladňovacím kontejneru..

the-scp-foundation-%d1%84%d1%8d%d0%bd%d0%b4%d0%be%d0%bc%d1%8b-scp-art-%d0%be%d0%b1%d1%8a%d0%b5%d0%ba%d1%82%d1%8b-scp-1827180
TJ a Sarah

Vedoucí Nadace se chtěli zbytku „Brightova klanu“ zbavit, podle nich jen zabírali místo a oběma dvěma by bylo lépe, kdyby byli mrtví.To ale Jack nechtěl dovolit. Oni jsou to poslední, co mu na tomhle světě zbylo.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

,, Nemusíte udržovat Nadaci v chodu Dr.Brighte. Nejste Atlas – žádný člověk není. Věřte tomu, že existují lidé, co tuto práci mohou také dělat. Na jednoho jediného muže nemůže spadat taková velká zodpovědnost. Zodpovědnost za bezpečnost světa.“

,, A co jiného mi zbývá? Kdybych od toho upustil, označili by mě jako SCP a skryli by 963 na tak dlouho, dokud by nenašli někoho dalšího, kdo by se toho zmocnil.“

Je známé, že Bright velice často mění těla, ať už kvůli nemocem, flexibilitě nebo aby ho nepoznali u GOC, kam čas od času dělá menší špionáž. Nedělá mu problém vzít si tělo zvířete, třeba orangutana nebo… Umm…

Postla jsem jen tak z prdele fotku mého morčete s 963 na sobě na Tumblr a všiml si toho Brightův tvůrce. A čumte, dal to na oficiální stránku!

Bright má díky neustálé změně těl veliký přehled. Kdysi dávno, kdy nebyl doktor ale jen SCP ho testovali, když byl například v ženském těle. Cituji „Chtěli zjistit, jak mužská mysl reaguje v ženském těle na věci jako těhotenství, menstruace neb orgasmus.“

Prostě.. předtím, než z něj byl direktor, z něj v podstatě bylo pokusné morče (dat pun guys), musel si projít nekonečnými testy a… znásilňováním. Psychickým i fyzickým.

To už se dlouho neodehrává. Nyní střídá těla a jak už jsem říkala, má přehled. Ví sám, jaké to je být v ženském těle, když jsem si do tvůrce Brighta trochu rýpla, zjistila jsem, že už mu je fuk, jaké pohlaví je a s kým je, můžu tedy s klidem v duši říct – Pansexual confirmed. Moc se mi líbil výrok.

„Na zemi je tolik úžasných lidí, proč se limitovat jen na polovinu z nich?“

(Toto téma jsem rozebrala na přání jedné slečny, která do SCP Fandmu spadla společně se mnou, vyžaduji fanfikci)

zaznam-cele-obrazovky-04-01-2017-205218-bmpzaznam-cele-obrazovky-04-01-2017-205018-bmp

Nicméně i tyto výhody mají stinnou stránku. Jackovi nevyberou jen tak nějakého obyčejného člověka, využívají na to jen přebytková těla. Pedofily, zabijáky, lidi z druhé strany zákona. V jedné povídce je nádherně vykreslené, jak to vypadá, když Bright umírá. Slyší všechny hlasy těch, jejichž tělo „posedl“ a pak je tam jen ten jeho hlásek… slabý… skomírající…

brights-death-2.jpg

Před tím, než se z něj stalo.. SCP, to byl židovský kluk z Německa. Obyčejný člověk a dotáhl to až sem. Lidé se ho ptají, jestli není ve své malé věčnosti znuděný, ale popravdě není. Je příliš zaneprázdněný prací. Ale na druhou stranu…

,, Myslíte si, že mohu žít normální život? Nemohu mít své vlastní děti, jenom to tělo, které nosím. A když přijde na sex, víte jak je těžké, když víte, že ten člověk, který se vás dotýká, nemůže být nikdy váš partner? Ani na sekundu? A pozice mohou být divočejší, jen když si za to zaplatím. Nadace je můj život. A já ho chci udělat krásným.“

Je v depresi. Ve velmi hluboké, tíživé depresi. Viděl před svýma očima umírat svoji první a jedinou manželku Annu, viděl, jak mu umírají přátelé a zlomilo ho to tolikrát, že už se bojí s kýmkoliv navazovat přátelský kontakt. Věděl by, že ho bude bolet, až odejde z tohoto světa a on bude znova sám..

Snaží se zabrat svůj čas prací, aby na tyto věci nemusel myslet, často je zavřený v laboratořích a své kanceláři na spousty dnů, nevidí ani denní světlo a ztrácí pojem o čase. Žije v konstantním strachu z toho, že ho deprese nenechá dělat svoji práci, už několik neudělal žádný významný vědecký průzkum a bojí se, že jakmile nebude užitečný tímto způsobem, zavřou ho zpět do cely a bude dál žít jen jako SCP-963.

A tak se snaží. A snaží se příšerně moc. Je nejstarší výzkumník, udržuje Nadaci v chodu, cvičí nové rekruty, jejich děti a vnoučata, je chytrý a vždy musí být o několik kroků napřed, aby neudělal chybu. Ví všechno. Ví, kde jsou pohřbená těla všech, co neobstáli.

Některá těla jsou jeho.

the-scp-foundation-%d1%84%d1%8d%d0%bd%d0%b4%d0%be%d0%bc%d1%8b-scp-art-%d0%be%d0%b1%d1%8a%d0%b5%d0%ba%d1%82%d1%8b-scp-3336046

Tento neutuchající kolotoč a neustálé opakování ho pomalu ale jistě dohnalo na pokraj psychopatie. Ale není to magor, který chodí po halách a střílí lidi do hlavy, jsou to malé ale děsivé detaily.

Je vysoce suicidální. Sám říkal, že jednou zabil svoji kopii (ano, 963 se dají přendat kusy jeho mysli do více těl a mít z toho ochranu) jen proto, aby viděl, jak to vypadá, když umírá. Bylo to zvláštní. Cítil, jak zemřel kousek z něj..

Při jednom pokusu, který se aplikoval jak na SCPčka tak na doktory, bylo použito SCP-978, což je fotoaparát. Když jím vyfotíte nějakou osobu, na fotce se poté zobrazí její nejtajnější přání a touhy. Když vyfotili Dr. Brighta, objevil se na fotce náhrobek s vyrytým textem.

„Jack Bright – Resting at last“

the-scp-foundation-%d1%84%d1%8d%d0%bd%d0%b4%d0%be%d0%bc%d1%8b-scp-art-%d0%be%d0%b1%d1%8a%d0%b5%d0%ba%d1%82%d1%8b-scp-2718033

Chodí k psychologovi Nadace, doktoru Simonu Glassovi, který si všiml jeho chování. I jedné děsivé věci, kdy mu skládal komplimenty na ruce a ptal se, zda by je mohl po jeho smrti použít na sestavení dalšího těla. Simon byl jeho psychickým stavem tak zděšený, že prostě musel zasáhnout. Jackovi už to přes jeho mentální poruchy nedochází, ale někdy uvnitř prostě touží jen umřít… osvobodit se… 

Tím vznikla úžasná povídka Unfinished Bussiness.

the-scp-foundation-%d1%84%d1%8d%d0%bd%d0%b4%d0%be%d0%bc%d1%8b-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%81%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%bb-scp-%d0%b4%d0%be%d0%ba%d1%82%d0%be%d1%80-%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b9%d1%82-2006771

I přesto, že je Bright pod tíhou Nadace a svých vlastních psychických poruch, dokáže se uvolnit a sám Dr. Clef říkal, že po práci chodí například na pivo. A podobně jako on je Bright tak trochu troll a dělá kraviny, které jsou často celkem nebezpečné, protože jak už víme, on se smrti nebojí.

Sice je tento seznam kupka kravin, ale je to jeden z nejznámějších věcí, které se okolo Jacka Brighta motají. Je to ve volném překladu,

Seznam věcí, které nemá Dr. Bright dovoleno dělat. 

the-scp-foundation-%d1%84%d1%8d%d0%bd%d0%b4%d0%be%d0%bc%d1%8b-scp-art-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%81%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%bb-scp-1651943

Je to seznam totálních kravin, ale všichni mají kraviny rádi a Bright je v srdci pořád dítě. A tak je jasné, že by mohlo být pár věcí ze seznamu pravda. Je to velmi zajímavé čtení, dají se tam najít zmínky o jeho perverznosti (kterou IRL Bright doslova překypuje, ale radši se neptejte na podrobnosti) a jsou tam i reference na seriály, filmy nebo hry.

zaznam-cele-obrazovky-05-01-2017-115115-bmpzaznam-cele-obrazovky-05-01-2017-115009-bmpzaznam-cele-obrazovky-05-01-2017-114843-bmpzaznam-cele-obrazovky-05-01-2017-114804-bmp

Je to prostě děsná prdel, doporučuji přečíst. Ale respektujte kanonového doktora Brighta, kterého jsem vám popsala nahoře!

Tenhle článek je delší, než jsem čekala, omlouvám se, ale jak už jsem zmiňovala nahoře, když začnu mluvit o SCP Foundation, nedám se zastavit a musím na vás vychrlit všechno, co vím a znám.

11951757_900952249953757_3629903790070659231_n
Das me

Ale i tak doufám, že se vám to líbilo a alespoň trochu vás to navnadilo na to, abyste se přidali do fandomu SCP. Protože je nás málo a já bych vás tam velice ráda přivítala!

Zde najdete všechno, co se k SCP vztahuje: http://www.scp-wiki.net/

Zde autory a stránky jejich postav:

Dr. Clef – TVŮRCE

POSTAVA

Dr. Kondraki – POSTAVA

Dr. Bright – TVŮRCE

POSTAVA

3 komentáře: „About SCP docs (1)

 1. Woooooooow! Wow! Wow! Wow!
  Ne, ačkoli jsi vydala boží článek, neznamená to, že se přestanu vyptávat čas od času na základní věci.
  Třeba teď mám jednu jedinou otázku… BUDE DALŠÍ? KDY BUDE DALŠÍ? BUDE TAM DOKTORKA RIGHTSOVÁ? JÁ CHCI DOKTORKU RIGHTSOVOU!
  A ano, jsem líná si to procházet sama! Od tohohle mám tebe! Ne? 😀 I love you! I love this article, please, do more!!!
  I think, the autors of doctors will be pleased or maybe happy, if they’d know, how amazing you are and that you are making articles in czech about SCP for us – lazy shits! THAAAANK YOU!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s