I asked my students to draw monsters

Jsem náhradní učitel v druhém ročníku a svoji práci doopravdy zbožňuji, i když doufám, že se v budoucnosti budu věnovat dětské psychologii. Kvůli tomu moc rád dávám dětem úkoly, díky kterým alespoň trochu nahlédnu do jejich myslí a spatřím, jak vnímají svět a chápou věci okolo sebe.

Včera jsem přinesl do třídy všechny možné umělecké pomůcky, což všechny udělalo doopravdy natěšené. Bylo těžké je přinutit nekreslit na papír ještě před tím, než jsem jim dal pokyn, ale rozhodl jsem se je uklidnit a až pak jim říct, co mají za úkol.

„Chci, abyste nakreslili monstrum.“ řekl jsem jim. „Můžete na to použít cokoliv, jenom po vás chci, abyste věci na kreslení dali zase zpátky na své místo, kam patří.“

Bylo vidět, že je to moc baví, proto si na tom dali záležet a trvalo jim to celkem dlouhou dobu. Chtěl jsem na konci hodiny ukázat celé třídě jejich výtvory , ale nezbyl na to čas, tak jsem jim jen řekl, ať dají své výkresy na můj stůl, když budou odcházet. Měl jsem šanci si prohlédnout obrázky až doma večer.

Byl jsem doopravdy šťastný, že jsem mohl vidět, jak moc kreativní jsou a jak jsou některé práce na jejich věk doopravdy působivé. Některé děti nakreslily monstra z Příšerky s.r.o., další nakreslily obyčejné vampýry, Frankensteiny a vlkodlaky. Některá monstra byla roztomilá, jako mazlíčci. Jiná byla vtipná. Hrstka z nich nakreslila děsivější věci jako Slendermana, Babadooka nebo tu démonickou bytost z Insidious, což bylo celkem znepokojivé. Poznamenal jsem si, že si musím promluvit s jejich rodiči, není pro tak malé děti dobré, aby sledovaly tenhle typ hororových filmů a her.

Ale jenom jedna z kreseb byla tak děsivá, že donutila mé srdce divoce tlouct. Po zádech mi přejel mráz.

Na obrázku byl obyčejný muž s kufrem v ruce a kravatou na krku. Vedle muže bylo napsáno červenou pastelkou jedno jediné slovo.

„Táta“

6 komentářů: „I asked my students to draw monsters

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s